Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni, ha már 2...

Mit lehet tenni, ha már 2 napja folyamatosan hívogatják az embert magánszámról?

Figyelt kérdés
Félóránként körülbelül, van hogy felveszi és egyből leteszi,de van olyan,hogy 5mp ig hallgat. Ez már szabálysértés?
2011. nov. 1. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Engem is hivogat valami retardált.

Nem tom ki ő, de leszarom. Nem az én pénzem bánja.

2011. nov. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
84%

Engem rejtett számon hívtak kb 5hónapig, volt, hogy hajnali 4kor.

Anyu elment a rendőrségre, hogy feljelentést tegyen, de nagyívbe lesz*rták.

Aki hívogatott még a nevemet is tudta, és fenyegetőzött hülyeségekkel.

Én lecseréltem a telefonszámomat :s

2011. nov. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
telószámcsere...
2011. nov. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Virág6 ***** válasza:
100%
Le lehet tiltani az ismeretlenszámot is ,ha olyan telód van.Ő akkor csak annyit hall ha hív,hogy foglalt.
2011. nov. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
engem egy 15 éves csaj hívogat éjjel nappal:S nem lehet lerázni.
2011. nov. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
le kell tíltani a számot , én a szolgáltatónál megkértem, hogy marketing cégek ne tudjanak hívni
2011. nov. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen eset és már tökre idegesitett már le is bunkoztam szegényt.Mirre jo párhonap után kiderült, a lányom barátnöjének ,a 4 éves kis öcse, volt a tettes. Mert bele volt az ismerösök közé irva a tel.számunk, ö meg a gombokal játszott.
2011. nov. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én másfél éves kisfiam is folyamatosan hívogatott egy számot, ami régen egy ismerősömé volt, azóta viszont már másé. Véletlenül derült ki az egész. A számot kitöröltem, a gyerek meg azóta ne játszhat a mobilommal. :)

Lehet, hogy nálatok is ilyen ártatlan dologról van szó, de azt javaslom, pár napig ne vedd fel, ha rejtett számról hívnak.

2011. nov. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mobilnál: tedd listára azokat, amelyeket használsz és akik hívhatnak, a többit azonnal leteteszi a telefon, ha hív, és csak egy sms-t kapsz, hogy kerestek.


Egyébként a kérdésedre a válasz: ezt zaklatásnak hívják.

Nem valószínű, hogy kimeríti a szabálysértést, de annak érdemesebb utánanézni.


Tényleg a telefonszámcsere a legjobb megoldás rá - engem is zaklattak - és titkosíttatni a számot. Miután ez nálunk megtörtént, és mégis hívogatni kezdett a szolgáltató cég (azaz a mobilcég kiadta a számomat az enegedélyem nélkül, sőt a letiltás ellenére) emberkéje, hogy ezt vagy azt rám sózzon, a sokadik hívása után megkérdeztem, hogy egy titkos számot honnan tetszik ismerni és milyen jogon használni, majd letetem a telefont szó nélkül - na innentől kezdve nem hívott többé.


A vonalason való zaklatásnál egyszerű: húzd ki pár napra a telefont, esetleg azt a készüléket hagyd meg, amelyik hívószámkijelzős. Ha olyan bolond, hogy azonosítható számról hív, akkor az látszani fog és te megtehed a feljelentést a rendőrségen pontos számra való hivatkozással - valószínűleg azért hajtották el azt, akit elhajtottak, mert ha nincs szám, és nincs felvétel, nincs bizonyíték, azaz nem lehet eljárást indítani.


Ha nem, akkor marad az, hogy húzd ki a telefont.

A legjobb a teljes számcsere, a titkosítás és mindig tudni kell, hogy kinek adtad meg a számodat.

Gagyi yeremény-akcknál stb. szokak kérni telefonszámot, NE add meg! Könnyű bárkinek hozzáférni.

2011. nov. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha legközelebb felhív, mond azt, hogy tudom ki vagy és nagyon pórul jársz, ha nem hagyod abba.
2011. nov. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!