Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A anyámmal közösen örököltem...

Icsiro kérdése:

A anyámmal közösen örököltem nagyanyámtól nagy telekkel rendelkező házas ingatlant, melyben egyedül én lakom (élettársammal és gyermekével) születésem óta, bírósági úton el lehet-e árverezni azért, hogy anyám a ráeső telekrész árát megkaphassa?

Figyelt kérdés
Nagyanyám, aki születésem óta az egyetlen biztos pont volt az életemben (anyám nem törődött velem) kézzel írt végrendeletében a házát és a nagy telek egy részét rám hagyta. A telek nagyobbik részét, az ingóságokat (az utolsó kiskanálig) és jelentős pénzvagyont és még két ingatlant, mint egyenes ági leszármazott anyám örökölte. Ő a saját házában lakik, máshol. A telket néhány négyzetméter eltérés miatt nem lehet megosztani. Anyám minden áron a pénzét akarja. A használati megosztáshoz nem járul hozzá, mert szerinte így nem jut annyi pénzhez, mint ha önálló telek lenne. Ki lehet engem tenni a lakásomból?
2011. nov. 6. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Teljesen kizárt, hogy elárvereztetthesse az ingatlant. Mellékesen úgy jóval ár alatt lehetne csak eladni, ezért az ö része is lényegesen kevesebb lenne. Tudomásom szerint privát személy eleve nem árvereztethet. Viszont kérheti a közös tulajdon megszüntetését, és akkor az ö részét ki kell fizetned.
2011. nov. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Privát személy" valóban nem, ha viszont peres eljárást indít a közös tulajdon megszüntetésére, akkor a bíróság igen.

Viszont ha van lehetőség a megosztásra, akkor lehet a bíróság azt fogja elrendelni, amennyiben ennek az az akadálya, hogy a felek nem tudnak megegyezni, de más törvényes akadálya nincs.

2011. nov. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Majd a bíróság dönt a közös tulajdon megszüntetésének módjáról, de árverezés helyett akkor is (közös) értékesítés lenne.

De már módon is lehetséges a közös tulajdon megosztása. Azt mondod, természetben nem működik, de pl. ki is fizetheted a részét.

2011. nov. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!