Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elmentem a sparba, fizettem...

Elmentem a sparba, fizettem az ő szerintük hamis 1000-ftal, Ki hívták rám a rendőrőket, motoztak s kihallgattak, Elvitték az 1000ftos bankjegyet kivizsgálásra, eltelt 1 hónap és kiderült hogy a bankjegy eredeti, mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Szerintetek milyen kártérítést kaphatok, mi a teendőm, megsértették az emberi jogomat?
2011. nov. 11. 11:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%

Semmire nem vagy jogosult.

A gyanu fenn allt, a rendorok meg e szerint jartak el.

2011. nov. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Járj utána, hogy adják vissza a pénzed!Mégis, hogy képzelik ezt?!Igen, megsértettek.Rendőröket is fel lehet ám jelenteni.(Persze, csak ha nem kérnek bocsánatot és nem adják vissza a pénzed).De a bolt is hibás!Ők sem korrigálták a tévedésüket.Méghozzá igen nagy tévedést!A fogyasztóvédelmiseknél jelentsd az esetet!
2011. nov. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem lépték túl azt a határt, ami ilyen alkalmakra előírás, akkor ebben az ügyben semmit nem tehetsz.

Konzultálj ügyvéddel a konkrét esetről, mi történt pontosan, minek kellett volna történnie.

De! Az 1000,- Ft természetesen jár neked!! Nem vehetik el a pénzed.

2011. nov. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 dizus ***** válasza:
0%
Előzőnek!Miért sértették volna meg az emberi jogait?A pénz gyanússá vált,ez alapján jártak el.Sok az egy hónap,de nincs mit tenni.
2011. nov. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
A pénzt vissza kéne hogy adják, még ha 5 Ft akkor is! Velem is volt ilyen hasonló probléma hogy azt hitték hamis bankjeggyel fizettem, ugyanúgy rendőrségi ügy lett belőle meg minden. Szóltak hogy minden rendben van nem indítanak eljárást ellenem, tehát megúsztam. És még azon a héten besétáltam a rendőrségre hogy mi van ők meg vissza adták a pénzt. 5000 Ft-volt.
2011. nov. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%
A rendőröknek ez a dolguk, nem tehetsz semmit, de a pénzt vissza kell adják. Ha mész pl egy zacskó sütőporral, és v.ki kihívja rád a rendőrt akkor is be fognak vinni, és majd ha kiderül a laborban hogy nem kábszer akkor nincs eljárás, de csak a munkájukat végzik.
2011. nov. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%
Semmilyen jogodat nem sértették meg. Az egy dolog, hogy égő volt a helyzet. Ha társaságban fing.asz az is égő mégsem kapsz kártérítést. Egyébként kíváncsi vagoyk miből gondolták, hogy hamis... turbán volt a fejeden és műtrágyát meg egy kanna benzint vettél vagy mi van? :D
2011. nov. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 dodi48 ***** válasza:
100%

Ha büntető eljárás indul(mint ez is) akkor a bizonyítékot lefoglalják(pénz).

Meg vizsgálják ,kiderült hogy nem hamis.Ez esetben a nyomozóhatóságtól vagy az ügyészségtől kell kapnod megszüntető határozatot, melyben rendelkezni kell a bizonyíték kiadásáról is.


ha nem kaptál írj panaszt az ügyészségre.

2011. nov. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%

Az utolsó nagyon jól leírta.

Nem motoztak téged, csak ruházat, csomag átvizsgálást hajtottak végre. A motozást csak orvos végezheti, és kiterjed a testüregek vizsgálatára is. A kedvedért: segg

Szabályosan végezték el a ruházat ellenőrzést, és a bűncselekmény tárgyát képező 1000Ft-os bankjegyet is.

Kínos dolog biztosan, de mindezt szabályosan, törvényesen megteheti a rendőr, és meg is kell tennie. Szóval semmilyen jogod nem sértették meg, mivel a rendőrség felszólítására korlátozhatnak téged a mozgásjogodban.

Károd nem keletkezett, maximum a Spart tudnád perelni, vagy a pénztárost, aki benézte, és alaptalanul gyanúsított meg. Mivel a feljelentést gondolom az áruház valamelyik vezetője tette meg, ezért a rendőrség egy eljáró szerv volt, ezért őket felelőssé tenni nem tudod.

2011. nov. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

az 1000ft-ot visszakapom kaptam egy határozatot levélbe.

a lényeg az hogy a fogyasztóvédelmi hatóságnál jelentsem,vagy pedig a spar-t pereljem?

Beszéltem ma az úgynevezett fönökkel aki mit sem tudott az ügyről,nem is mesélték neki hogy ez történt,csak pislogott a szemembe ,mondtam neki hogy peren kívűl egyezkedjünk,nem ment bele,nyert ügyem van ha perelem a spart-hiszen többen megvizsgálták a pénzt... a pénztáros,illetve a fönöke ellen fog gondolom a per lefolyni,gondolom én de lehet tévedek

2011. nov. 11. 22:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!