Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most akkor a munkáltatóknak...

Most akkor a munkáltatóknak kötelező lesz emelni a fizetéseket az adójóváírás eltörlése miatt?

Figyelt kérdés
Ki tudja megmondani, hogy jövőre akkor kötelezeő lesz e a munkáltatóknak emgemelni a bruttó fizetéseket az adójóváírás miatt vagy ez csak egy lehetőség. Csak szeretném megtudni, hogy akkor nem kell majd emelést kérni vagy megteszik maguktól, hogy ne csökkenjen a nettó bérem.
2011. nov. 28. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
92000Ft lesz a minimálbér. Ha ez alatt vagy, akkor legalább ennyire kell emelnie. Amúgy nem kötelező emelnie, csak például nem pályázhat és nem indulhat közbeszerzésen, ha nem emel...
2011. nov. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ez jó dolog, de remélem arra mindenki számít, hogy ezt az emelést nem minden vállalkozás engedheti meg magának. ez pedig újabb elbocsájtásokhoz vezet és még több munkanélküli lesz
2011. nov. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van, ahogy az első írja.

A minimálbérig meg kell emelnie mindenképp, afölött nem kötelező (nem is lehet ilyenre kötelezni, amiatt, amit a második ír), viszont, ha nem teszi meg, nem indulhat egyes pályázatokon.

2011. nov. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

"ez jó dolog, de remélem arra mindenki számít, hogy ezt az emelést nem minden vállalkozás engedheti meg magának. ez pedig újabb elbocsájtásokhoz vezet és még több munkanélküli lesz"


Annak a vállalkozásnak amelynek egy közepes mértékű emelés

gondot okoz, ott már alapjáraton gondok vannak. És ezt úgy mondom, hogy én magam is vállalkozó vagyok és akár 100.000 Huf/fő pluszkiadást elbírna a cégem, még úgy is bőven nyereséges lennék! Egyébként 30 emberem van és mindegyik magyar viszonylatban jól keres és nem szúrom ki a szemüket minimálbér közeli fizetéssel, hanem tisztességes bérezést kapnak 100%-ban bejelentve.

2011. nov. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, legvégsőbb esetben visszaminősíthetik a dolgozóikat 6 órába és akkor már nem is kell megadni a minimálbért.



"Annak a vállalkozásnak amelynek egy közepes mértékű emelés gondot okoz, ott már alapjáraton gondok vannak."


Lehet magas lóról beszélni, meg dicsekedni de sajnos MO-on egyre több ilyen vállalkozás van és szerintem csak tisztelni lehet azokat a vállalkozókat, akik a legvégsőkig megpróbálják megtartani az alkalmazottaikat.

Az én munkaadóm is kitart mellettünk, nem zárunk be. Tudom, hogy ez a cégnek még több megterhelést fog okozni, de ők még bíznak abban, hogy egyszer majd elindulunk fölfelé.

2011. nov. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

"csak tisztelni lehet azokat a vállalkozókat, akik a legvégsőkig megpróbálják megtartani az alkalmazottaikat. "


Igen, de ha esetleg normálisan fizetnének adót a tisztességes vállalkozók, akkor előbb-utóbb kevesebbet kellenes fizetni adó formájában, mert többen adóznának! Mert az államtól minden segítség kell nekik, de a közösbe nem vagy csak a minimálisat teszik bele. A keleti felfogásnak kell változni, mert addig semmi nem fog változni.

2011. nov. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

A cégem mindig tisztességesen fizetett minden adót és járulékot, nem alkalmazunk senkit sem feketén, sem feketén nem fizetünk béreket. 25 éve létezik a cég és pontosan tudom, hogy mire mit fizetünk, mert én viszem a pénzügyeket és a bért.

Miért feltételezed látatlanba azt, hogy mindenki csak csalni, lopni és hazudni tud?

2011. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

minden elismerésem a rendes vállalkozóké.

de ismerjük el, hogyha mindegyik az lenne, nem lennénk ilyen kakiban. Uyganakkor azt is elismerem, hogy túl nagyok a terhek.

Így mindig az fizet, aki rendes.

Mintahogy úgy tűnik, a hiteleket is a mi pénzünkből fogják fizetni, pedig mi nem ugráltunk lukas gatyában, hanem beláttuk, hogy ami nem megy, az nem megy, nem kell tovább nyújtózkodni ...

2011. nov. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a 7/8 válasszal mi a baj? Kinek nem tetszik az, hogy megvédem a saját cégemet? Ezért lepontozni?
2011. nov. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért szoktak lepontozni, mert kiderül, hogy jobban élsz, mint a pontozó. Semmi köze a pontozásnak a hasznossághoz.
2011. nov. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!