Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, hogy ne legyen...

Mit tehetek, hogy ne legyen vényköteles a szódabikarbóna, hogy az indokolatlanul szigorító, TB alapot hűtlen kezelő megkapja méltó büntetését? Ügyészség? Rendőrség? Ombudsman?

Figyelt kérdés
A szódabikarbóna vényköteles lett. A miért kérdésre a minisztérium azt a választ adta, hogy élelmiszerboltban kapható. Kérdésem; mért nem értették a kérdésemet, mely arra vonatkozott, hogy fennáll-e a hűtlen kezelés esete, hiszen az orvosoktól, valódi betegektől, és magunktól vesszük el a drága időt, ha ki kell íratni, miközben tudjuk, hogy a drága savcsökkentők árát megemelték, és nem vénykötelesek?
2009. máj. 15. 07:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
vényköteles lett.lemaradtam erről...szóval mér nem is kapható boltban???
2009. máj. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
A szódabikarbóna NEM vényköteles.
2009. máj. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Igazából már a kérdésedet sem értem.

Ha tényleg felhívtad a minisztériumot, akkor tudnod kell, hogy nem vényköteles, hiszen a válasznak arra a felére emlékszel, hogy "élelmiszerboltban kapható".

Márpedig élelmiszerboltban legjobb tudomásom szerint nem szoktak receptet beváltani.

Hogy jön ide a rendőrség és az ombudsman és a hűtlen kezelés?


Ideges vagy fáj a gyomrod, sétálj el a sarki közértbe és vegyél szódabikarbónát.

2009. máj. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az EÜM ezt válaszolta: Megkeresésére tájékoztatom, hogy a szódabikarbónát valóban nem lehet már gyógyszertárakban kapni, azonban beszerezheti bármelyik élelmiszer üzletben.

A kérdésem világos volt. A szódabikarbónát lehet a gyógyszertárakban, kapni de vényköteles lett, azért, hogy ne ezt vegyék, akiknek savtúltengésük van 40 Ft-ért, hanem kb. 2000 Ft-ért vegyék a drága gyógyszereket, amelyek nem vénykötelesek.

Azt szeretném, ha a minisztériumot megbüntetnék a nyilvánvaló üzleti megoldása miatt, és visszaállítanák a szódabikarbóna /NaHCO3/ vénymentességét. Erre kérnék megoldásokat! Nem szeretnék esetleg olyan vegyszert venni, ami sütésre van engedélyezve, és hőre elbomló szennyezettséget tartalmaznak, pl. SO2, NO2, NH4, HCN, stb.

2009. máj. 15. 12:46
 5/11 anonim ***** válasza:

Megoldás: indíts egy jó nevű ügyvéd megbízásával polgári peres eljárást, a EÜM ellen. (bár nem biztos, hogy olcsóbb lesz, mint 200 Ft-ért megvenni az üzletekben.)

(Bár én meg tudom érteni, hogy a több százezer forintos, daganatos megbetegedések kezelésére alkalmazott készítmények árát támogatják inkább, mint a szódabikarbónát!)

2009. máj. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ezek szerint ugyanúgy kapható a boltban is..akkor meg mi értelme van annak h.vényköteles?????????
2009. máj. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A megkeresett Egészségügyi Minisztériumban nem javasoltak esetleg, az érelmeszesedés okozta agyi zavarokra (szellemi képesség hanyatlás, emlékezet gyengülés, stb.) valami speciális TB. által is támogatott, olcsó készítményt, a szódabikarbóna helyett?
2009. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem értem a kommentelőket. Nem értem, hogy mért nem a kérdésemre adnak megoldást, s nem értem, hogy a tiltás ellenére mért engem, a kérdezőt minősítgettek?

Nem értem, hogy mért nem lehet megérteni a kérdés lényegét, ami ez volt: Mi tehetek, hogy ne legyen vényköteles....?


Egyetlen használható választ sem kaptam.


A problémám egyébként megoldódott, mert találtam egy végre egy patikát, amelyik dupla áron ugyan de továbbra is ad szódabikarbónát, vény nélkül.

2009. máj. 15. 16:55
 9/11 anonim ***** válasza:

A kérdező utolsó kommentjére:

A 16:24-es válasz első sorában szerepel „Mi tehetek, hogy ne legyen vényköteles....?” kérdésre, az érthető, rövid és tömör válasz.

2009. máj. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért én inkább azon gondolkodnék el, hogymiért nincs a támogatott gyógyszerek listáján egy csomó tényleg fontos gyógyszer. Pl a fogamzásgátló.

Szerintem kicsit fontosabb lenne mint az, hogy te 60 és ne 200 forintért vedd a szódabikarbónát.

(nem kéne annyi nehezet enni)

2009. máj. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!