Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretném külföldi előadó...

Szeretném külföldi előadó dalát feldolgozni. Mennyire kell megváltoztatni, ahhoz, hogy ne tiltsák le? Nem kaptam meg az engedélyt az eredeti szerzőtől, viszont van munkám benne.

Figyelt kérdés
Eleve a fordítás során a szöveg megváltozott(minden dal a szerelemről szól, de a képi tartalma megjelenik), valamint csak a hangszerelése és tempója más.
2011. dec. 17. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól az eredeti szerző engedélye még kell. Főleg ha pénzt akarsz belőle csinálni.
2011. dec. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mennyire kell megváltoztatni, hogy ne kelljen?
2011. dec. 19. 19:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogy ne ismerjék fel. :)
2011. dec. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Fárasztó válasz. Ez olyan, mintha valójában nem feldolgozás lenne, hanem magamtól egy másikat alkotnék és az eddigi munka kárbavészne. Az emberek azt szeretik, amit már ismernek. Nincs pénzem naponta 30x játszatni a rádiókban, ennyi. Nem tudom mi baj van azzal, ha feltüntetném a nevét és így talán kapna valamennyi pénzt is esetleg. Ha egy-két hangot megváltoztatunk az már másnak minősül? Az a lényeg, hogy felismerhető.

Nem feltétlenül csak tehetség kell ehhez, hanem pénz is, csak ezt agyilag nem veszi észre senki.

2011. dec. 20. 16:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, kéretlenül elkezdtél más művén bütykölni,és neked áll feljebb, hogy kárba megy a munkád....

Az övé nem megy kárba, ha ellopják?!

2011. dec. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ő is plussz pénzt keresett volna, mivel nem lopást szerettem volna. Alapból el lett utasítva, úgyhogy bütykölni is kár volt. Előre ezt nem tudhattam, gondoltam a szerzőt úgy érdemes felkeresni, ha már az orra elé tudod tenni a kész anyagot, mert akkor látja, hogy komoly.
2011. dec. 20. 18:31
 7/8 A kérdező kommentje:
Kis magyar piacról van szó...
2011. dec. 20. 18:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Kis piacon se lopj 😁
2015. febr. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!