Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökléssel kapcsolatban...

Örökléssel kapcsolatban kérném a segítséget? Bővebben lent mert kicsit bonyolult!

Figyelt kérdés

Édesapám meghalt. Neki az anyukájával eltartási szerződése volt. A mamámnak volt még egy gyermeke, aki úgyszintén meghalt.

Tehát most úgy néz ki a helyzet, hogy él a nagymamám, akinek élvezeti joga van a háza felett, mert apám volt a tulajdonos. Mi hárman vagyunk testvérek! Akkor elméletileg mi fogjuk örökölni majd a házat, ha a mamám meghal?

Mamámmal nem tartjuk a kapcsolatot. Állítólag ő felvette egy ügyvéddel a kapcsolatot, hogy a tulajdonjog az övé legyen ismét. De mivel apám már nem él, így azt visszaszerezheti?

Remélem érthetően fogalmaztam!?


2011. dec. 25. 00:30
1 2 3
 1/24 bumbi02 ***** válasza:
94%
Ha apád volt a tulajdonos, és nincs külön végrendelete, akkor a törvény szerint ti öröklitek a házat, de mamátoknak a haszonélvezeti joga továbbra is megmarad.
2011. dec. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
27%
A tulajdont nem lehet visszavenni az nem babaruha!
2011. dec. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha a ház a mamáé volt,és azért lett tulajdonos az apukád,mert eltartási szerződést kötött a mamával,akkor visszakapja a tulajdonjogot. Apukád a halála miatt nem tudja teljesíteni az eltartási szerződésben vállalt kötelezettségeit.

Ha csak haszonélvező maradna a mama,akkor nem tudna mással eltartási szerződést kötni,vagy eladni a házat. Lehet,hogy erre a megélhetése miatt szüksége lenne.

2011. dec. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 bumbi02 ***** válasza:

Ja igen, ha az eltartási szerződéssel lett csak apudnak tulajdonjoga a házra, akkor ez a szerződés az egyik szerződő fél halálával szerintem megszűnik. És így elvileg mamátokra száll vissza a tulajdonjog, hiszen a tulajdonjogot adta oda azért hogy eltartsák.


És így igen, ha mamátok meghal akkor száll csak rátok a ház.


Tegnapi válaszban nem gondoltam erre hogy az eltartási szerződésből származott a tulajdonjog:) Bocs:)

2011. dec. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 bumbi02 ***** válasza:

bár kicsit elgondolkoztam rajta.. lényegében egy ellenszolgáltatásért cserébe adta oda.. és ha csak nem egészítették ki a szerződést h halál esten visszaszáll, akkor mégse biztos hogy visszakapja mamád, vagy ha nem úgy kötötték a szerződést hogy arra az időre amíg eltartja, addig övé a tulajdonjog.. kéne látni hozzá a szerződést is, meg szerintem inkább jogászt kérdezz, mert az én tudásom viszonylag felületes, és hát a legpontosabb választ egy ügyvéd, jogász tudja mégiscsak megadni:))


szóval tényleg bonyolultabb:)

2011. dec. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 dizus ***** válasza:
A dolog nem bonyolult.Mivel ingyenes tartási szerződésről van szó,az a kötelezett halálával megszűnik.A tulajdonjog pedig visszaszáll a mamára!Nyílván kötni fog valakivel egy új tartási szerződést.
2011. dec. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm

:((((( már kezdtem reménykedni....

2011. dec. 25. 20:02
 8/24 dizus ***** válasza:
Miben kezdtél reménykedni,ezt nem értem?
2011. dec. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 bumbi02 ***** válasza:
bocsi ha hülyeségeket olvastam el, csak félig olvastam el..
2011. dec. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

jogiforum.hu


Tutibb válaszokat kapsz, mint itt.

2011. dec. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!