Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy sportlövő milyen kaliberű...

Egy sportlövő milyen kaliberű fegyvert vehet?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy melyik kaliber a "legnagyobb" amit legálisan használhat.


Még csak 15/f vagyok, de nagyon meg tetszettek a 12,7-20mm-es fegyverek. :D



2012. jan. 18. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
12,7-20mm??? Sportlövésre? És mivel állítod meg a lövedéket? Odavontatod a Mátrát a lőlap mögé? Vagy lezárják neked a fél országot gyakorláskor?
2012. jan. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként .22 -esek szoktak lenni a sportfegyverek, azt viszont nem tudom mennyi a megengedett maximum.
2012. jan. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Gugu Gabor ***** válasza:

Szerintem felejtsd el...

Nem mondom hogy nincs olyan hmmm "verseny szám" ahol ez belefér (és most nem is fogok utána nézni, de szerintem idehaza nem nagyon van extrém nagy távolságú céllövészet puskával)

viszont ami probléma az az hogy egy olyan űrméretet írtál amit itthon a honvédéségen kívül nem nagyon használ senki.

Na és itt kezdődik a probléma ahhoz hogy te sportlövő legyél ahhoz el kell járnod lőtérre, versenyekre. (nem nagyon hiszem hogy itthon sok olyan polgári lőtér van ahol megengedett az ilyen űrmérettel való lövöldözés)

2012. jan. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a 12,7mm az .50 kaliber. Tipikusan nem a sportlövő űrméret. A 20 mm-es meg nem is tudom milyen kézifegyver lehet.

Meg pénzed sem lenne rá.

2012. jan. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
15 évesen semilyet. 16 évtől kiadják sport fegyverre a fegyvertartási engedélyt.
2012. febr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!