Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most mi lesz? A 11 éves...

Most mi lesz? A 11 éves öcsémet az utcán megtámadta a szomszédnak a korcs kutyája. Amikor megláttam a támadást egyből odarohantam és akkorát rúgtam a dög fejébe, hogy ott meghalt egyből.

Figyelt kérdés
Az öcsémet azzal vádolják, hogy ő hergelte a kutyát; engem meg azzal, hogy nem kellett volna megölnöm... Amúgy az öcsémnek a lábszárát megharapta 2 helyen, de nem komoly a sérülés és semmi fertőzést nem kapott el. A szomszéd meg feljelentéssel fenyegetőzik, mert kiiktattam azt a dögöt, holott mi jelenthetnénk fel!!!
2009. máj. 28. 23:31
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
nem állt szándékomban megölni a kutyát, de valahogy mégis túl erőset rúgtam, ráadásul acélbetétes bakancsban...
2009. máj. 28. 23:33
 2/20 A kérdező kommentje:
amikor meg a szomszéd kijött az utcára üvöltözni, akkor egy szelíd "qrva anyád"-dal intéztem el. most ki jelenthet fel kit, és miért?
2009. máj. 28. 23:40
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
neki vigyáznia kéne a kutyájára, de neked meg nem kellett volna ekkorát belerugnod, meg anyáznod sem. mivel nem komoly a sérülés szerintem jogosan jelenthet fel
2009. máj. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyetlen rúgással meg tudtad ölni a kutyát, nem árt megtanulni kontrollálni az erődet és a mozdulataidat, nehogy aztán egyszer emberrel legyen ugyanez, vagy komoly sérülés a vége. Egyébként nem lehetett egy emberevő alkat a blöki, ha szabadon kiengedték, valószínű, hogy az öcséd valamivel - ha nem is szándékosan - felbőszítette. Nem tudom, mennyi idős vagy, de 14 év alatt még eljárást sem indíthatnak ellened, amúgy meg ha az öcsédet harapta a kutya, akkor egyetlen rúgást bármilyen bíróság betudna önvédelemnek. Teljesen logikus, hogy megvéded a tesódat.
2009. máj. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én állatbarát vagyok, de ott kezdődik hogy ha nincs pórázon a kutya, akkor utcán szájkosár. Nyilván nem volt pórázon. Namost amelyik állat egy embert megharap, azt jobb helyeken elaltatják.. Ettől függetlenül sajnálom a blökit, mert úgy tűnik a hülye gazdája (is) hibás volt..
2009. máj. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Téged felelősségre fognak vonni, ha a szomszéd feljelent, de te a szomszédot nem igazán fogod tudni felelősségre vonni. Te garázda vagy, ő pedig megsértette a kutyatartás szabályait. Nem egy fajsúly...

Bármennyire "rossz", ez a jogi része.

2009. máj. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%
Feljelenthet, te azzal próbálj védekezni, úgy add elő, h azt gondoltad/láttad, h az öcséd életveszélyben van ezért rúgtál bele a kutyába. Ha a lábát megharapta és az öcséd a földön jogosan hitted azt ,h veszélyben van. Próbáld ezt hangsúlyozni, vagy elhiszi a bíróság vagy nem ,de mindenképpen enyhítő körülmény. Azt pedig az öcséd és te is egybehangzóan állítsátok ,h nem provokálta direkt a kutyát, nem csinált semmi olyasmit, amitől indokolt lett volna a támadás ( ugye ez ha jól veszem ki így történt) ha pedig ketten állítjátok ,h nem volt ilyesmi akkor a szomszéd hiába állítja az ellenkezőjét. Hivatkozhatsz arra is ,h megijedtél ilyenkor is enyhítő körülmény ha túlléped az önvédelemnél az arányossági helyzetet ( azaz a szükségesnél nagyobb erővel védekezel, tudom hülyeség, de ez a törvény, h csak a támadással arányban lehet védekezni).
2009. máj. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"csak a támadással arányban lehet védekezni"

Szóval ha a kutya harap, harapj vissza. :D


A poént félretéve:


Hogy kerül az utcára a korcs kutya? Nem volt bezárva a kapu, vagy csak kiszökött?

Valamennyire jól cselekedtél, hiszen megmentetted az öcsédet, de a kutya viszont meghalt. A kutyát ki kellett volna kötnie a kertben/udvarban a "nagyon okos" gazdájának, akkor talán nem történik meg ilyen dolog.

2009. máj. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan erre is lehet hivatkozni, h nem volt kikötve, az utcán meg póráz vagy szájkosár vagy mindkettő, egyébként is a kutya gazdája felel az állatért közterületen. Az utca pedig közterület.
2009. máj. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%

Nem olvastam el a kommenteket, csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy én félek a kutyáktól, kis termetű lány vagyok. Az utcánkban szintén folyamatosan kiszöknek a kutyák (amiről persze tudnak a gazdák, de szarnak rá). Folyamatosan ott lézengenek, és ha valaki elmegy a házuk előtt (nem is a járdán megyek már, hanem az úton!) akkor azt megugatják és nekirontanak. Én meg már sokszor sokkos állapotban vagyok a sok kutyától. Az utcánkban már több kutya megtámadott és megharapott.


Hát azért durva, hogy meghalt egy rúgástól. De már nem azért, ha egy kisygereket megtámad egy kutya, akkor ott én nem a kutyát sajnálnám, hanem az embert!!!

2009. máj. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!