Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Júniusban lesz egy tárgyalásom...

Júniusban lesz egy tárgyalásom amire tanunak hívnak be (én vagyok a felperes), de én külföldön dolgozok. Ilyen helyzetben is muszáj elmenni vagy lehet írásban is tenni vallomást (mert most egy hétig Mo. -on vagyok)?

Figyelt kérdés
vagy más lehetőség van, hogy lezárassam az ügyet vagy ne kelljen elmenjek?
2012. jan. 29. 00:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Visszavonod a feljelentést!

Egyéb esetben meg kell jelenned, vagy nagyon komoly indokkal (betegség, kóma, halál, egyéb börtönbüntetés letöltése (de onnan kivinnének a tárgyalásra)) maradhatsz távol.

2012. jan. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha felperes vagy, akkor nem tanúnak hívnak be, hanem mint felperesnek kell előadnod a tényeket-bizonyítékokat-álláspontodat.
2012. jan. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha felperes vagy, akkor ez egyrészt polgári ügy, tehát legfeljebb a keresettől lehet elállni, nincs feljelentés, amit visszavonhatnál.

Másrészt meg akkor tanú nem lehetsz, hiszen felperes vagy! A jogi képviselőd is eljárhat helyetted (magyarul: ügyvéded!), kivéve, ha bármi okból személyes meghallgatást akar mindenképp a bíróság, ebben az esetben, ha nem jelensz meg, újra idézni fognak.

Vagy, ha senki nem megy el a tárgyalásra, elutasítják a keresetedet, de az illeték egy részét akkor elbukod.

2012. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!