Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közúti baleset okozása esetén...

Közúti baleset okozása esetén kaphatok börtön (fogház) büntetést? Ha igen mennyit? Illetve kb. mennyi pénzbüntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Nem voltam ittas, de az utasom súlyosan megsérült. (8 napon túl gyógyuló)
2012. jan. 30. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Körülményektől függ. Én egyszer részegen kivertem egy közkutat. Mivel a rendőrök csak másnap jöttek ki a részegséget nem tudták bizonyítani. Valami tizenezer forint bírság volt. Talán tizenkettő.
2012. jan. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Ez a sebesülttől függ hogy tesz e ellened feljelentést. Ha tesz akkor több vari is lehetséges. Vagy letöltendő (de az minimális) vagy felfüggesztett. De a legrosszabb ha maradandó sérülések és ő kéri az életjárulékot. Na az nem gyenge.
2012. jan. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha nem tesz? Az ügyész kérvényezheti, hogy nem elég a peren kívüli megegyezés?
2012. jan. 30. 10:13
 4/5 anonim ***** válasza:
A közúti baleset okozása az közvádas, hivatalból tesznek feljelentést. A vádemelésig be kell ismerned és kérni a közvetítői eljárást, a sértettnek pedig el kell fogadni. Ha nem fogadja el, akkor valószínűleg pénzbüntetést kapsz.
2012. jan. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
közúti baleset okozása 50-100-ig volt decemberben még
2012. febr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!