Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Más hibája miatt nem szavazhat...

Más hibája miatt nem szavazhattam. Van-e lehetőség valamilyen jogorvoslatra?

Figyelt kérdés
Állandó lakhelyemtől távol kívántam élni szavazati jogommal, ennek megfelelően - ahogy az OVB honlapján írták - ajánlva és elsőbbséggel június 2-ig beérkezendően, tehát IDŐBEN eljuttattam a megfelelő kérelmet a lakóhelyem szerinti választási bizottsághoz, pontosan megjelölve a címet, ahová az igazolást kérem. Az igazolás azonban péntekig nem érkezett meg. Annyit sikerült kiderítem némi telefonálgatás után, hogy a lakóhelyem szerinti szavazókörzet névjegyzékében már nem szerepelek, ezért elbattyogtam abba a körzetbe, ahová átjelentkezni kívántam, gondolván, ha rajta leszek a névjegyzéken, talán igazolás nélkül is szavazhatok. A helyi névjegyzéken nem voltam rajta, csak valamiféle segédlistán (aminek nem tiszta előttem a funkciója), viszont igazolás híján nem szavazhattam, mint azt a segítőkész, és a dologban nyilván nem hibáztatható bizottsági elnök hosszas ide-odatelefonálgatás után kiderítette. Nevemet - feleségemével együtt, aki ugyanígy járt - felírták az elutasítottak listájára. Még nem tudom - igyekszem a jövő héten kideríteni -, hogy a Posta vagy a lakóhely szerinti választási bizottság hibázott-e, de mindenképpen szeretnék jogorvoslattal élni, mert valaki gondatlanságból mégis az alkotmányos alapjogomtól fosztott meg. Köszönöm a válasz(oka)t!
2009. jún. 7. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs lehetőséged. Tegyük fel, hogy 3 nap alatt kideríted, hogy ki és hol hibázott. Nem mész vele semmire, mert a szavazásnak vége.
2009. jún. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de nyilván nem arra gondoltam, hogy utólag szeretnék szavazni, hanem mondjuk kártérítést követelni, amiért valaki vagy valakik alkotmányos jogom gyakorlásában korlátoztak. (XII. fejezet, 70. §, 2. bekezdés.) Tehát a kérdést tulajdonképpen úgy is feltehettem volna, hogy mi a teendő, ha alkotmányos jogomat sértik. Lehetetlen, hogy ilyen esetben ne lenne lehetőségem jogorvoslatra.
2009. jún. 7. 11:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A posta az elsőbbségi küldemény következő munkanapi kézbesítését csak statisztikailag garantálja, vagyis az így feladott levelek egy része 3 munkanapon belül még kisebb része 3 munkanapon túl jut el a címzetthez. Emiatt a postát hiába is perelnéd, csak akkor fizet kártérítést, ha elveszett a levél, mivel ajánlott küldemény volt.


" ..Az ügyfélszolgálati irodák egyedi tájékoztatásaiból megtudható , hogy az elsőbbségi levelek 85%-át a következő munkanapon, 97%-át három munkanapon belül kézbesítik, valamint az is; hogy a kézbesítés időpontjára teljes garanciát az EMS gyorsposta szolgáltatás nyújt. .."

2009. jún. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, közben utánanéztem és én is erre az eredményre jutottam. Meggyőződésem volt, hogy az elsőbbségi küldeménnyel biztosra megyek, de tévedtem és pechem is volt. Én vagyok a sáros, bármilyen bosszantó. :) Köszönöm mégegyszer a kimerítő választ. :)
2009. jún. 7. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!