Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kaphatok azért, hogy...

Mit kaphatok azért, hogy elütöttem egy motorost? Mennyi bírságot? Kérhet e kártérítést és mennyit, ha igen? Elvehetik a jogsimat?

Figyelt kérdés
Egy hónapja mentem dolgozni. Ki akartam kanyarodni, előttem ment egy motoros, aki megállt előttem a kanyarban, hogy alrébrakjon egy utónfutó hátsó ajtaját, ami le volt esve.Ő fordul először, én megálltam a stop- táblánál, körülnéztem majd elindultam.Körültekintés közben indultam el és nem láttam, hogy a motoros megállt és sajnos elütöttem.Holnap kell mennem kihalgatásra a rendőrségre, mint "gyanúsított- közúti balaset gondatlan okozása vétségének megalapozott gyanuja miatt". Egy 54 éves öreget ütöttem el, akinek eltörött a csípőcsontprotézise.Megműtötték, ugye 8 napon túli sérült lett.De előtte neki már 4szer volt műtve a protézise.Állítólag azon múlik minden, hogy maradandó sérült lesze.Egy éves múlt a jogsim májusban.
2009. jún. 7. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

Ha ilyen béna vagy meg is érdemled.

Szerintem egy időre tuti ugrik a jogsid+pénzbírság.

2009. jún. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
67%

Azt nem tudom mennyi bírságot kaphatsz, szerintem a jogsidat nem fogják elvenni! A csípőprotézist pedig cserélni kell de nem tudom mennyi időnként! Kb.5-10 évente!

Az első válaszolónak: ANNYIRA JÓ NEKED HOGY TÖKÉLETES VAGY!

2009. jún. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló egy tahó!!!Remélem így szársz te is!Hülye miért válaszol?

Másodiknak köszi!

2009. jún. 7. 20:01
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Kérhet kártérítést, de azt a kötelező biztosításod rendezi.

Jogsidat elveszik egy időre. Bírság 30-150 ezerig bármi

2009. jún. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Azért tanusíthatnál nagyobb együttérzést azzal szemben, akit a figyelmetlenséged újabb műtétre kényszerített !

Nem olyan kellemes egy csípőműtét, és az azt követő felépülés

2009. jún. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a baleset következtében maradandó sérülése lesz, akkor életjáradékra is perelhet (és én a helyében perelnélek is), azaz havi szinten a bíróság által megállapított x összeget kell fizetned neki élete végéig (olyan, mint a "gyermektartás").
2009. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te nagyon rossz ember vagy. Én ha ilyet tennék, nem azon agyalnék, hogy hogyan tudnám megúszni, hanem gyötörne a lelkiismeret. De te semmilyen együttérzést nem tanúsítasz. (Én is szoktam bénázni, nem ezen van a hangsúly, hanem a jellemeden.)
2009. jún. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Nem körülnézés közben kell kifordulni, hanem utána.
2009. jún. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az utolsó kettőnek üzenem, hogy nem ti nem tudtok aludni éjszakánként és nem ti látogatjátok őt minden másnap!!!Szerintem nem kéne így ítélkeznetek!!!Ti nem tudjátok mi zajlik le bennem!!!Ja és szerintem ti is a helyemben csak kíváncsiak lennétek arra, hogy mi lesz veletek!Ez csak egy kérdés volt nem hurrogni kéne, mint az állatok!Elvégre ez az oldal arról szól, hogy merjünk nyugodtan kérdezni.Amúgy az eddig válaszolóktól nem kérek több véleményt!
2009. jún. 8. 19:15
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagyobb gondod is lehet belőle, mint amiket írtál, a közúti baleset gondatlan okozása ugyanis bűncselekmény (Btk.187.§)! 1 évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával, vagy pénzbüntetéssel büntetendő. Viszont van lehetőséged, hogy elkerüld a büntetőjogi felelősségrevonást (pl.:önkéntes kártérítéssel másik fél részére), ügyvéd véleményét tanácsos lenne kikérni!
2009. jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!