Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lesz, ha valóban nem...

Mi lesz, ha valóban nem kötelező tanulni egy gyereknek 18 éves koráig?

Figyelt kérdés
Tudatosan gyártják az analfabétákat?Kérdezem én,ha egy gyerek 16 éves korában leteszi az iskolatáskát végleg,mi lesz azután??Se szakma,semmi?Hol fog dolgozni,kinek kell majd egy éppen hogy írni olvasni tudó kamasz?még belegondolni is rossz.Jó ötlet volt ez?
2012. márc. 5. 23:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A tanköteles korhatár nem azt jelenti, hogy a gyereknek meddig kell TANULNIA, hanem meggid kell ISKOLÁBA JÁRNIA. A kettö közt igen nagy a különbség, akar 14, akár 16, akár 18 év a kötelezö, aki nem akar, nem fog tanulni, legfeljebb annyi idösen megy el a 4.-5. osztályból, végzettség NÉLKÜL.

Aki "egy éppen hogy írni olvasni tudó kamasz" akar maradni, az akkor is az lesz, ha 30 éves korig kellene iskolába járnia.

2012. márc. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%
Én azt értem, hogy mit jelent a tankötelezettségi kor. Azt nem értem a kérdésem alapján, hogy meddig tanulhat kérdésem alapján "bukdácsolhat" szakközepet az a gyerek, aki nem zavarja a rendet. Érted ? Mert van olyan értelmezés is, hogy évente pótozol és 16 éves korod után eltanácsollak, mert nem kinlódok veled !
2012. márc. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

>Kérdezem én,ha egy gyerek 16 éves korában leteszi az iskolatáskát végleg,mi lesz azután?? Se szakma,semmi? Hol fog dolgozni,kinek kell majd egy éppen hogy írni olvasni tudó kamasz?

-És mi lesz azelőtt? Az iskola sem ad fizetést, mindegy neki hogy tanuló vagy munkanélküli. Akkor nem lenne mindegy, ha szakmát AKARNA szerezni. Ez továbbra sem tilos, INGYEN tanulhat (asszem) 24 éves koráig nappali tagozaton, utána is az első szakma (levelezőn) ingyenes. Az iskolák pedig örülnek, ha van diák, merthogy különben tanár sem kell - tehát senki sem lesz elküldve 17 éves korában!

A tankötelezettség megszüntetése csak azt jelenti, hogy nem lesz KÖTELEZŐ iskolába járni. Tanár vagyok, van néhány diákunk, aki konkrétan nem jár be, csak formálisan tanuló, és csináljuk a felesleges papírmunkát. Ők most is dolgoznak vagy "dolgoznak" valahol, csak illegálisan.

2012. márc. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
90%

"Kérdezem én,ha egy gyerek 16 éves korában leteszi az iskolatáskát végleg,mi lesz azután??Se szakma,semmi?Hol fog dolgozni,kinek kell majd egy éppen hogy írni olvasni tudó kamasz?még belegondolni is rossz.Jó ötlet volt ez?"


Hát tegye le, ha ennyire ostoba. Nekem még 16 év a korhatár, 21 vagyok, egyetemre járok. Sosem voltam kirúgás közelben, senki sem akart eddig kitenni egyetlen iskolából se. Akinek nincs szüksége iskolára az hagyja ott, hát ki a szart érdekel?

2012. márc. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért kiegészíteném a tegnapi válaszomat. 22 vagyok, tehát, mint azt tegnap mondtam, nekem is 16 év volt a korhatár. Ehhez képest 18 évesen érettségiztem, 19 évesen szakmát szereztem, most pedig egyetemre járok. Soha fel nem merült bennem, hogy abbahagyjam a tanulást, csak mert már nem kötelező bejárni.


Ehhez képest az általános iskolás osztálytársaim közül (C betűs etnikumhoz tartozók), volt, amelyik még be sem töltötte a 15-öt, amikor már gyereke volt, nyilván mellette már nem járt iskolába. A 16-ot sem várták meg. Gondolod, hogy amikor 18-ra emelték, ez az utánunk következő évfolyamokra akár csak egy évvel is kitolta az iskola otthagyását és a 0 jövőképpel való családalapítást?

Ha igen, akkor nagyon naiv vagy.

2012. márc. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!