Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet valamit tenni? A szomszé...

Lehet valamit tenni? A szomszédom folyamatosan üvölteti a magnót. Már szóltam neki, de semmi hatása.

Figyelt kérdés
Tudom,hogy már nincs csendháborítás,de van esetleg valami törvény,hogy milyen hangosan lehet zenét hallgatni?
2009. jún. 16. 17:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
"A szabálysértésekről szóló kormányrendelet értelmében, aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható. Azért, ha csak a szomszédban zajló buli hangerejével van baja, ne kiáltson rögtön rendőrért. Próbálja meg személyesen, emberi hangon megoldani a problémát. Ha bulit szervez, néhány nappal előtte értesítse - személyesen, vagy hirdetményben - az érintett lakótársakat és előre kérjen elnézést az esetleges zavarás miatt." forrás: [link]
2009. jún. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az első vagyok (nem tudom, közben ír-e valaki): Ezt találtam még ezen az oldalon:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__261169..

2009. jún. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
És mi van akkor ha 11 lakobol csak egyet zavar? Én a 3 dikon lakom az alattamlévöt nem zavarja csak a földszintit
2009. jún. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!
2009. jún. 16. 17:53
 5/17 anonim ***** válasza:
Birtokháborítás iránti eljárást lehet indítani a jegyzőnél. Ez általában eredményes is szokott lenni, javaslom.
2009. jún. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ez az eljárás mi is pontosan? Hogyan követ el birtokháborítást,ha a saját telkén üvölteti a magnót? Nem kötekedni akarok,tényleg kiváncsivá tettél!
2009. jún. 16. 18:17
 7/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Utolsó vagyok (és ügyvéd). Birtokháborítási eljárást indíthat az, akit a békés birtoklásban valaki megakadályoz. Ez teljesen független attól, hogy a szomszéd annak az ingatlannak a tulajdonosa-e, a bérlője-e, vagy valami más.

Ha a szomszéd békés birtoklását megzavarja (pl. úgy, hogy nem hagyja pihenni), akkor birtokháborítás iránti kérelmet kell az önkormányzat jegyzőjéhez címezni és a polgármesteri hivatalba beadni.


Ha az eljárás végén az önkormányzat az igényt elutasítja (azaz nem ad birtokvédelmet), akkor bíróság előtt meg lehet támadni ezt a határozatot.


A kérelemben azt kell kérni, hogy az önkormányzat a birtoksértőt tiltsa el a jövőbeni birtokháborítástól.

2009. jún. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A birtok háboritás miben valosul meg?(Ez engem is érdekelne)
2009. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Birtokháborítás az, hogyha valakit a birtoklásában megzavarnak.

Ennél szabatosabban - sajnos - nem tudom kifejezni.

2009. jún. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Kedves ügyvéd! Köszönöm a válaszodat. Valószinű megprobálom ezt az utat! Bár a közgyegyzőnktől nem sokat várok,de majd meglátjuk!
2009. jún. 19. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!