Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mivel büntethetnek? Verekedtem.

Mivel büntethetnek? Verekedtem.

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, részegen megvertem egy 20 éves srácot, aki előtte azt mondta h ma még meg fog ölni. Megrúgtam, elájult, vértócsa, varrás,lehet h sérült a szeme is de nem valószínű , feljelentés. Mire számíthatok? És nagyon megköszönném ha nem kioktatást kapnék, az már volt elég..:S szóval nagyon szépen megköszönöm ha használható válaszokat kapok
2009. jún. 16. 23:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
Súlyos testi sértés - pl. maradandó sérülésnél - 2-5 év börtön.
2009. jún. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

15 évesen RÉSZEG vagy???... Ezt hogyan csináltad?

(Rosszul tudom, hogy 18 év alatti személynek nem lehet alkoholt fogyasztani?)

-------------------------------------------

Ha már benne vagy a slamasztikában, akkor most szedd magad össze és gondold végig :

- vannak tanúi az esetnek ?(te barátaid?... sértett barátai?... idegen járókelők?)

- szedd össze, mit csináltál aznap, pontosan hogyan történt a szóváltás, minden apró részlet fontos lehet!

- most azonnal szólj a szüleidnek az esetről, bármennyire kellemetlen, de kisebb rossz, mintha a rendőrségtől értesülnek... Most még tudnak segíteni, akkor már nem.

- ha még nincs rendőrségi feljelentés, akkor jobbíthatnád a helyzetedet azzal, ha megkeresed a 20 éves srácot és elnézést kérsz tőle a durvaságod miatt, mentsd a helyzetet azzal, hogy nem voltál magadnál! (Feltétlenül vigyél magaddal egy barátodat vagy barátnődet, vagy szüleidet TANÚNAK, bármi történik, legyen tanú, ki mit mondott!)

- a szüleiddel keressetek egy ügyvédet, kérjétek ki a véleményét, mi várható?... Inkább legyen felesleges az ügyvéd felkeresése, mint később, mikor már beindult a feljelentés...


Lehetséges, ha személyesen felkeresed a 20 éves srácot (tanúval!!!) és bocsánatot kérsz tőle, akkor visszavonja a feljelentést! Érdemes megpróbálni, már a lelkiismereted miatt is!


Jó lenne visszavonatni a feljelentést, vagy egymás közt megegyezni valamiféle kárpótlásban (ebben az ügyvéded tud tanácsot adni), mert nagyon nem mindegy, hogy ezután szepeleni fog a személyi anyagodban egy "testi sértés" feljelentés illetve bírósági ügy...

Sem a továbbtanulásban, sem a későbbi munkahelyeiden nem lesz jópont... :-[[


Remélem, tanultál az esetből egy egész életre és megelőzöd a hasonló bajokat, ha ezután NEM ISZOL!

2009. jún. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

"... Súlyos testi sértés - pl. maradandó sérülésnél - 2-5 év börtön..."


Felnőtteknél!


Csakhogy ő 15 éves kiskorú!!!

18 év alatt más az elbírálás...


Más kérdés, hogy a 15 éves gyereknek előveszik a szüleit is : hogyan juthatott alkoholhoz a gyerek?... hogyan vigyáznak rá?... milyen körülmények között élnek?...


Legrosszabb esetben javító-nevelő intézeti elhelyezés várható, de mint láttuk már egy jó ügyvéddel a szamurájkardos-szurkáló gyerek is felmentést kapott...

2009. jún. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
Tudom csak rá akartam ijeszteni. Jól el kéne pics@zni az ilyen 15 évest.
2009. jún. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
15 éves az fiatalkorú, 14-ig kiskorú.A fiatalkorúaknak már van börtön.
2009. jún. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Tisztázzuk: aki 15 éves, az már nem kiskorú, hanem fiatalkorú. Ja, és büntethető!!!
2009. jún. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Legrosszabb esetben letöltendő börtönbüntetés fiatalkorúak börtönében.De nem hiszem.Felfüggesztik, ha nem volt még ügyed...
2009. jún. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

Na ez nem ilyen egyszerű. Asérülés minősítésétől függ. Ha 8 napon túl gyógyuló, akkor súlyos testi sértés, és az már nem magánindítványos, azaz nem úszod meg jogilag, aztán eg ykövetkező fokozat, ha esetleg maradandó sérülést okoztál neki, szóval elsülhet ez többféleképpen is.

Mégis mi a konkrét gyanúsítás????

Írj emailt aztán segítek tanáccsal, ha szeretnéd, itt az egyetlen enyhítő körülmény h fiatalkorú vagy, ill. jogilag a védelemnek célszerű lenne a veszélyes fenyegetésre hivatkozni, amit előtte kaptál. Nézd, ebből legjobb esetben is egy felfüggesztett hozható ki, de azt mondom tapasztalataim alapján, ehhez is szerencse kell, főleg mostanában egyre durvábban kezelik az erőőszakos eseteket. Hát nézd, hatalmas mázlira lesz szükséged meg ki kell fognod egy olyan bírót is aki ... szóval mindent összegezve azt szeretném kiemelni, hogy a határvonalon mozogsz a letöltendő és a felfüggesztett között, bár továbbra sem ismerem a konkrét jogi minősítést. Egy vértócsa még nem árul el sokat, ha pedig netán 8 napon belüli, akkor mindez nem igaz amit mondtam.

2009. jún. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
jaj ne legyetek már ilyen álszentek. mintha nem tudnéátok, hogy 18 alattiak is ugyanúgy vedelnek mondjuk hétvégente ... na mindegy, nem papolok, de szóval a PONTOS jogi minősítést áruld el !!!!
2009. jún. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
felfüggesztettet fogsz kapni ha nem sikerül megoldani egymás közt a problémát.
2009. jún. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!