Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy családi házból eladhatom...

Egy családi házból eladhatom e a fél részemet ill vehetek e fel rá jelzáloghitelt?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha eladod a társtulajnak elővételi joga van, de ha hasonló feltételekkel nem veszi meg, akkor nem akadályozhatja meg.


Jelzálogot félházra (hacsak nem két lakrészből álló osztatlan közös tulajdon) pedig esélytelen kapni. (Jogi akadálya viszont nincs.)


Mondjuk félházra vevőt találni sem feltétlen egyszerű.

2012. ápr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ezek szerint esélytelen pénzzé tenni a fél házat?
2012. ápr. 10. 21:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag teljesen esélytelen eladni. Fordítsd meg a szituációt. Te megvennél egy fél házat, ahol/amivel semmit sem csinálhatsz a másik tulajdonos beleegyezése nélkül?


Két dolgot tehetsz:

1. Megvásárolod a másik felét, így a tiéd lesz a 100% tulajdoni jog.

2. A másik tulajdonosnak megpróbálod eladni a te részedet.

2012. ápr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Esetleg rá tudom terhelni a személyi kölcsönöm?Nem tudom fizetni,mert elvesztettem a munkahelyem.Megoldható lenne?
2012. ápr. 11. 18:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne kell azt terhelni, terheli a végrehajtó. :)


Ha viszont a személyi kölcsönt szeretnéd egy kedvezőbb kamatozású jelzálogkölcsönnel kiváltani.

1. Lásd első válasz.

2. A magas induló költségek miatt nem éri meg amúgy sem.

2012. ápr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!