Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek? Három havi...

Mit tehetek? Három havi fizetésemmel tartoznak. Be vagyok jelentve, egyéni vállalkozónál.

Figyelt kérdés
Aláíratott velem egy papírt, hogy május 10.-től fizet, na de a bökkenő, hogy nem írta meddig törleszti. Most készülök felmondani. Mert ebből nem látok kiutat. Vas megyei vagyok valakinek volt hasonló ügye, vagy tud nekem ajánlani ügyvédet,aki tud segíteni. Vajon van-e esélyem, hogy nyerjek?
2009. jún. 18. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Bocsátass ki ellene egy fizetési meghagyást, amelyben követeled tőle a bruttó munkabéred. Ha miután megkapta 15 napig nem ellenzi akkor jogerős a meghagyás és ha nem fizet lehet kérni végrehajtást és a végrehajtó behajtja (ha tudja). Ha pedig 15 nap alatt ellentmondással él (azt mondja nem tartozik), akkor per lesz belőle és a bíróság dönt. Azt bizonyítanod kell, hogy nem fizetett, de ez a papír amin azt mondja május 10-től fizet jó erre. Azt nem értem, hogy fizetett-e egyáltalán valamenyit, mert ha nem fizetett május 10-én, akkor nem kell várnod, de ha még valamennyit ki is fizetett, akkor írásban (tértivevénnyel)szólítsd fel,. hogy pl.: júni 20-ig fizessen és ha addig nem fizet, akkor mehet a fizetési meghagyás. Ez nem olyan bonyolult az ügyvéd nem feltétlenül szükséges, de ezt neked kell eldöntened.
2009. jún. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,nem tagadhatja le,mert ott a papír. Na meg van nyoma munkaügyinél,mivel be vagyok jelentve. Most táppénzre mentem, kicsit szórakozok vele. A TB meg nem szarozik, behajtja rajta. Még egy bizonyíték, hogy ott voltam, vagyok. De már doliztam másik helyen ,meg feleltem úgy néz ki felvesznek. Ezt meg húzom még kicsit, amíg lehet táppénzen leszek:D! Remélem még a ruhát is leveszik róla...millós tartozások minden felé!!!!
2009. jún. 22. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!