Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogállam vagyunk? Miért igen...

Jogállam vagyunk? Miért igen és miért nem? (leginkább más uniós jogállamokhoz viszonyítva)

Figyelt kérdés

Mit gondoltok? Elég pár tv-t kicsit tanulémányozni ill. józanul mérlehgelni a közéletet. Szerintetek? (Be, Rend. tv ..stb).

Egyelőre én nem mondok semmit, de kíváncsi vagyok ki mit hoz fel .


2009. jún. 19. 10:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Persze hülye vagyok, mert lehet h aztán itt se meri senki leírni amit valóban gondol ... de lássuk
2009. jún. 19. 10:14
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Nem vagyunk jogállam, mert minden Európai országban megbukott a volt pártállam utódpártja, csak nálunk van még egyedül kormányon.
2009. jún. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Ez megint az a helyzet, amikor olyan fogalomról beszélünk amiről a legtöbb embernek fogaélma sincs. Az , hogy mi a jogállam nem a hétköznapi életben használt fogalom dönti el, hanem annak van egy jogilag kimunkált jelentése, amit az alkotmánybíróság még a '90-es elején több határozatában definiát. Olyan ez mint a hazaárulózás mindenki használja de senki nem tudja mit jelent. És igen természetesen jogállam vagyunk!!! Különben ol. hogy a fenében lehetnénk EU tagok, ott követelmény volt a jogharmonizáció. De majd jönnek a hülye populista válszok, hogy diktatúra van meg ilyen baromság.
2009. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

"Nem vagyunk jogállam, mert minden Európai országban megbukott a volt pártállam utódpártja, csak nálunk van még egyedül kormányon."


Tévedés. Bulgáriában és Moldovában szintén a volt állampárt utódpártja a fő kormányerő.

2009. jún. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Jogállam vagyunk. A jogrendszerünk, jogi szabályozásunk és főleg a demokratikus alapjogok törvényi szabályozása megfelel az Uniós normáknak.
2009. jún. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát, én nem tudom, lehet, hogy elvileg az, de gyakorlatban inkább a ló túloldalára esést tapasztalom. Én azt látom, hogy anyukám tanítónő, alsó tagozatban, és míg a neveletlen, rendetlen, közveszélyes diáknak JOGAI vannak, addig a pedagógusoknak csak KÖTELESSÉGE.

Én is voltam ennyi idős, én is jártam általános iskolába, de sose mertük megtenni, amiket ma a kicsik megengednek maguknak, ugyanis mi kaptuk a figyelmeztetőt, intőt, fekete pontot, ma pedig a szülő feljelenti az iskolát a legapróbb (jogos) fegyelmezésre is...

Ez így nagyon nincs rendben...

2009. jún. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát azért .... na nemtom, sztem annyira nem populista maszlag pár igen diktatórikus vonás manapság is. És ez nem az én véleményem ! nemzetközi alkotmányjogászok konferenciáján hallottam, szóba kerültünk mi is, és azért lesújtó vélemény volt.


A saját tapasztalatom és meglátásom pedig annyi, hogy aki képes naiv lenni megenni mindent, azt majdhogynem irigylem. Az első válasz se rossz, na most amit erre megcáfolásnak írt valaki, azért jó hogy nem hozzájuk hasonlítjuk magunkat.


Hát az alkotmánybíróság döntéseire, határozataira hivatkozni pedig ... enyhe túlzás, ahogy látom a magyar alkotmánybíróságnak éppen az alkotmányos amit megmondanak nekik , hogy mi legyen az. Nálunk ez olyan sajnos, hogy képesek komoly határozatot hozni arról is , hogy a piros márpedig fekete, sajnos én ezt nem először látom. Én azért sajnálom, hogy az alkotmánybíróság is egy báb lett nálunk, de hát végül is nem meglepő.

na okés, hát kíváncsi vagyok azért még, igyekszem nem bele vinni személyes indulatokat, ha bár velem, is történt olyan amiért maximálisan ki lehetnék akadva, és inkább diktatúrákban fordulhat csak elő, na de mit lehet temnni?


Na de egyéb vélemények ?

2009. jún. 19. 19:46
 8/11 A kérdező kommentje:

18:07

Nézd van abban vmi h aló túlsó oldalára estünk, ugynaakkor én tanárként nagyon elutasítom az autoriárius rendszerű oktatást, és sokkal jobbnak tartok egy partner-partner jellegű viszont tanár és diák között, ez saját sokéves tapasztalatom. Nekünk kicsit idegen a dolog, merta porosz oktatási rendszerhez voltunk sokáig szokva, de zatán ha elmész kicsit normálisabb prszágokba, ott igen csak megtapasztalhatodmilyen is az amikor a tanár nem egy tekintély feltétel nélkül, hanem a diák partnere aki segíti őt úgymond az előrejutásban ...

Na a kiugársok, túlzások persze megvannak, oké, de még miondig jobb ez így sztem a diák szempontjából, márpedig azért az oktatásban mégiscsak a diák a középpont.

2009. jún. 20. 09:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Ki is hivatkozott az alkotmánybíróságra?


Az alkotmányról írtam, az pedig nagyban-egészben jól és pontosan szabályozza a demokratikus alapjogokat.

Talán nem ártana elolvasni, mielőtt valaki véleményt alkot róla.

2009. jún. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, ott van a hiba az oktatási dolgokban, hogy ha a szülő partner, akkor a tanár is tud az lenni, anyukám egy széles körben elismert tanítónő, hozzák a gyerekeket, kérik hozzá, nem csakúgy oda kerülnek, mert hírneve van. És visszajárnak hozzá a régi diákjai is, mert szeretik. Ott van a probléma, ha a szülő nem partner, hanem hülyére veszi a pedagógust, a gyerekét elkényezteti, nem neveli, és ezek most elszaporodtak... És ilyeneknél se lehet semmit tenni, mert "a szülőnek és a gyereknek mindig igaza van" akkor is, ha a diák körzővel dobálja meg a tanárt.
2009. jún. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!