Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg hátrány egy bíróságon...

Tényleg hátrány egy bíróságon ha a vádlottnak ez az első alkalom h loptt és nincsenek ott az agresszív szülei és amellett még rendes ember csak 1x megbotlott?

Figyelt kérdés
Csak mert azt írtak h ha ezek megvannak akkor figyelmeztetéssel megússza a vádlott. Igaz ez? Vagy ez csak rasszista szöveg ? És arra akart kilyukadni h a romák mindent megusznak ???? Ha En pólók egy kis apróságot a boltból és lebukok, rendes gyerek vagyok aki tanul dolgozni szeretne, jó családban nevelkedtem de ez lenne az első lopások akkor jól megbuntetnenek egy több 10 ezres csekkel ?
2012. máj. 12. 17:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%

A bíró nem az agresszív szülők hatására hoz ítéletet, hanem esetleg figyelembe veszi, hogy a kis nyomorék cigány nem tehet róla, apjától is ezt látja, kapjon enyhébb büntetést.

Nálad viszont, mivel nem is szorultál rá, rendes nevelést kaptál, szigorúbb kell legyen a büntetés, a kis cigányt valószínű egy szigorúbb bünteté sem teszi helyre, nincs is, amiből kifizesse, Te viszont méltán kapod a magasabb büntetési tételt.

Eleve, ha lenne jövedelmed, a pénzbírság is a keresetedhez igazodna, ha nem tetszik a büntetés, le is ülheted, vagy mondjad a bírónak, hogy ítéljen közérdekű munkára.

2012. máj. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%

Nagy valószínűséggel meg fognak büntetni. Csöpp szerencsével használni is fog, és máskor tiszteletben tartod a mások tulajdonát.

Az meg tény, hogy a cigányok szinte mindent megúsznak (lásd: Cozma kapcsán még a gyilkosságot is)

2012. máj. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem! És azt nem veszi figyelembe h nekem éppen az is elég büntetés mar h szegyenkeztem mikor lekapcsolt a bizti őr és hetekig nem aludtam h vajon mi lesz ? :( ezt nem veszi figyelembe ? Elmondhatom neki h mar 1000x megbántam amit tettem és soha többet nem kopik el még 5 Ft sem akkor ha 1 Ft om nincs kajára :(. Sokkal jobb nyugodtan lefeküdni este mint úgy h bármikor jöhet a papír h menjek be :(
2012. máj. 12. 18:02
 4/13 anonim ***** válasza:
16%

"A bíró nem az agresszív szülők hatására hoz ítéletet"

...és ezt elmondtad a bíróknak is? _Elvileg_ nem szabadna befolyásolnia a bírót (de ma már inkább bírónőt), hogy 10-20, az alapvető társadalmi normákat sem ismerő "családtag" fenyegeti életveszélyesen, de a gyakorlat azt mutatja, hogy a szocializálatlan horda fenyegetései sajnos igencsak hatékony "enyhítő körülménynek" minősülnek. (És ha kevés lenne, akkor még mindig ott vannak a megélhetési rasszistázók, akik szerint egy 12 éves kislány megerőszakolása csak "gyerekcsíny", stb.)

2012. máj. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak engem már nem kell megtanítani h tiszteletben tartsam mások dolgait mert azóta egy életre megtanultam h elb@sztam a karácsonyom A husvetom meg most a vizsga is nehezebb h nem tudok 100% osan a vizsgákra koncentrálni :(
2012. máj. 12. 18:06
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

"Csak engem már nem kell megtanítani h tiszteletben tartsam mások dolgait"

mondod ezt most. Viszont a jogsértést minden esetben büntetésnek kellene követnie (ahogy a te esetedben nagy valószínűséggel fogja is). Ok-okozat. Ha nem lopsz, nem jársz így.

2012. máj. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Na, valamelyik pontozóművész (csak nem egy kolompár?) sikeresen felfedezte magának ezt a kérdést is... szánalmas.
2012. máj. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jó tudom h megérdemelnek is de azért 1x mindenki hibazhat nem ? Jó 1x hibáztam de csak nem olyan vészes hiszen megbántam és tudom h ez rossz. Nekem az lenne a legjobb ha kapnék egy felfuggesztettet 2 évig h bizonyítani tudjam h En nem ilyen vagyok ! Csak 1x megbotlottam :( higgyétek el ! :( remelem a Biró elhiszi :(
2012. máj. 12. 18:20
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

"de azért 1x mindenki hibazhat nem ?"

Őszintén? Nem! Ebben sem! Tudod, az emberek döntő többsége úgy éli le az életét, hogy meg sem fordul a fejében, hogy a máséhoz nyúljon.

Nem mentség, hogy "egyszer hibáztam", hiszen gondolj bele:

- megtetszik neked egy másfél millás óra a kereskedőnél, hát ellopod, mert egyszer mindenki hibázhat.

- a kereskedő észreveszi és megpróbál megakadályozni, tehát ott helyben lecsapod, hogy a gerince törik, mert egyszer mindenki hibázhat.

- menekülés közben a rendőrök elöl egy csak úgy tudsz menekülni, hogy áthajtasz egy buszmegálló utasain (6 halott), de istenem, egyszer mindenki hibázhat.

- a yard sarokba szorít, túszul ejtesz egy osztálynyi alsó tagozatos gyereket, de istenem, mindenki hibázhat egyszer...

Hogy nézne ki, ha az önmentegetésed eredményes lenne? Vagy szerinted bárki bármilyen bűncselekményt elkövethet egyszer, mert "egyszer mindenki hibázhat"?


Nem, kérlek. Szándékosan szegted meg a törvényt, legalább annyi gerinc legyen benned, hogy a mentegetőzés helyett emelt fővel viseld a következményeit.

2012. máj. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó h nem viselem el hanem szeretnem megúszni

Minél kevesebbel mert én tudom h nem vagyok ilyen és egy életre megtanultam h lopni bűn. Akkor is tudtam de hülye voltam nem tagadom. En csak azt szeretnem elérni h bebizonyítsam h nem vagyok bűnöző és ezért szeretnem ha felfuggesztettet kapnék mert akkor mar tudom h megúsztam mert soha többet semmit nem kopik el meg egy szalvétát sem :(

2012. máj. 12. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!