Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti ezt a vállalkozó?...

Megteheti ezt a vállalkozó? Cba, Coop stb. termékeket árusít a saját kis üzletében.

Figyelt kérdés
A mi kis falunkban van egy vállalkozó,aki Lidl-s,Coop-os,Cba-s és Penny marketes dolgokat árusít,persze jó nagy haszonnal.Még házi tojást is találni nála.Néha még össze is találkozunk vele és saját szemünkkel láttuk mit művel:(Megveszi a Lidl-s margarint 85ft-ért,itt a boltban meg eladja 150ft-ért.Van ehhez joga,megteheti?Köszi a válaszokat!
2009. jún. 27. 09:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Addig teheti meg amíg van aki megveszi tőle annyiért.
2009. jún. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Miért ne lenne ehhez joga? Ez a kereskedés lényege: eladok és veszek, lehetőleg jó haszonnal? Nem értem mi bajod ezzel...
2009. jún. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Miért ne tehetné meg? Meg kell fizetni azt, hogy helybe hozza ezeket a termékeket! Melyekért egyébként el kellene utaznia az embereknek! Ez a kereskedés lényege! Nem kell nála vásárolni, ha nem tetszik!
2009. jún. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Ha szerződésben áll velük akkor igen.
2009. jún. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

ráadásul nagyon el vagy tévedve...

85-ért veszi, 150-ért eladja példádnál nem a 65 Ft a haszon...

egyrészt van az áfa. 70,8-ért veszi (áfa visszajön), és 125-ért adja (áfát be kell fizetnie) a különbség máris csak 54,2.


ebből fizetnie kell a szállítást (üzemanyag és gépjármű adó), a bolt rezsiét, a saját megélehtését és az adót.

ne gondold, hogy olyan baromi nagy üzlet...


egyébként meg tényleg nem kell nála vásárolni, de ha szerinted tisztességtelen haszonnal dolgozik, akkor neki lehet állni és meg lehet mutatni, hogy is kell ezt tisztességesen csinálni...

2009. jún. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező!


Szerinted a Lidl-ben öpülték a 85 forintos vajat? Na nem hinném, valószínűleg 20 ft-ért veszi a Lidl , ezen nem vagy kiakadva?

2009. jún. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

"Ha szerződésben áll velük akkor igen."


Viccelsz? Miért kellene velük szerződésben állnia??? Ha van egy boltod, s abban árulsz mondjuk Nokia-telefonokat, akkor kell szerződés a Nokiával??? Fenéket kell!

2009. jún. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos nem ismerem az erre vonatkozó törvényt, de nekem nem tűnik túl legálisnak a dolog.
2009. jún. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

"Sajnos nem ismerem az erre vonatkozó törvényt, de nekem nem tűnik túl legálisnak a dolog."


Hidd el? TELJESEN LEGÁLIS. Voltam én is kereskedő. Boltot nyitsz, kapsz működési engedélyt a helyi hatóságtól, s BÁRMIVEL kereskedhetsz, amire engedélyt kértél és kaptál. S a korlátozások csak egyes terméktípusok esetében vannak meg, akkor sem márka szerint. Pl. gyógyszerek esetében a receptes gyógyszert csak gyógyszertár árulhatja, más üzlet nem. Vagy vannak egyéb követelmények, hogy milyen legyen egy bolt, pl. tűzvédelmi előírások. Azonban minden szabad, ami nincs kifejezetten tiltva.


Olyan pedig nincs, hogy egy gyártó megtilthatná terméke árusítását. NEM tilthatja meg. Persze eleve nem is érdeke megtiltania, sőt kedvezményt szokott adni viszonteladóknak.


Szóval ha én lennék az illető boltos, eleve beszélnék a LIDL hálózattal, s szerződést kötnék, hogy a bolti árnál olcsóban kaphassam a terméket tőlük. Én is így csináltam annak idején, mikor boltom volt.

2009. jún. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%
11:08 - Na, nekem ez nem tiszta benne, hogy te bolti árnál olcsóbban szerződéssel szereznéd be tőlük, vagyis ők a te beszállítód lenne, és nem bolti áron szereznéd be és jóval drágábban adnád, mint ahogy a kérdés alapján ez a boltos.
2009. jún. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!