Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lebukhatok? Kit terhel a...

Lebukhatok? Kit terhel a felelősség? Bebizonyíthatják, hogy csalok?

Figyelt kérdés
Az éven egyetemre megyek. A családom nem támogat anyagilag, legalábbis úgy egyeztünk meg, hogy csak akkor megyek. Jóval kedvezőbb szociális elbírálásban részesülnék, ha csak anyámmal lennék egy háztartásban. Ha a tesóm átjelentené máshová a lakhelyét, azt szerintetek valaki ellenőrizheti? Illetve egy rosszakaró feljelenthet? ( Sajnos van, a saját apám) Köszönöm a választ, s nem akarok csalni, de nagyon szeretnék egyetemre menni. S kell rajtam kívül másnak is nyilatkozni, hogy csak ennyien élünk együtt. Szóval csak engem terhel a felelősség? Köszönöm a választ!!!
2009. jún. 27. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
3 év börtön
2009. jún. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Csináljátok meg! Ne félj, senki nem ellenőrizhet! Ha a tesódnak máshol van a bejelentett címe de ott lakik veletek azt hogy tudnák ellenőrizni. kimegy az ellenőr és megkérdezi miért tartózkodik ott vagy átkutatja a szekrényeket hogy a személyes holmiját megtalálja? Nem egyik sem! No para! Mindent tegyél meg a cél érdekében lelkiismeretfurdalás nélkül!
2009. jún. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy rád tudnák bizonyítani! Bátran!
2009. jún. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokan csinálnak hasonló dolgokat, de lebukásról még nem hallottam, szerintem nyugodtan megcsinálhatod. a cél szentesíti az eszközt:)
2009. jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemenként változó, hogy milyen igazolásokat kérnek, de általában kérik a helyi népesség nyilvántartóból (Polgármesteri Hivatal)az igazolást, hogy az adott lakcímre kik vannak bejelentve.

Az apádnak nem kell tudnia, hogy a tesód máshova jelentkezett be állandóra. (hacsak nem hozzá jelentkezik be, ha tőletek külön él; mert akkor szívás)

Rajtad kívül csak a DJB-sek és az egyetem tudja, hogy mit "vallottál" be az szoc.tám. igénylésnél.

Különben rengetegen csinálják.

Olyat is ismerek, aki átjelentkezett a nagymamájához (papíron), mert így lényegesen kedvezőbb az egy főre jutó jövedelmük.

Egyetemenként változik az is, hogy ha nem a szülő tart el, akkor milyen igazolást, nyilatkozatot kérnek emiatt.

(Ezeket a hallgatói térítési és juttatási szabályzat kari melléklete szokta szabályozni)

Ha még nem kértél, és ahol laksz az a település benne van a bursa programban, kérj Bursa ösztöndíjat is (ezt csak októberben lehet, és a tavaszi félévtől kapod majd, ha eddig nem kértél)(ez is változó összeg, 3-5 ezer Ft havonta, évi 10 hónapon át) www.bursa.hu-n meg tudod nézni, benne van-e a településetek, és tájékoztató és igénylőlap minta is van rajta.

Az új szociális ösztöndíj szabályozás miatt, ha nem vagy családfenntartó, vagy nagycsaládos, nem fogsz sok szoc.támot kapni (általában nem jut)

Próbálj majd meg jól tanulni, ha lehet TDKzni, és esetleg kiemelt kari ösztöndíjat, vagy köztársasági ösztöndíjat is kaphatsz.

Sok sikert!

2009. jún. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kérdést mikor megláttam, valami sokkal súlyosabbra számítottam...szerintem ez nem akkora dolog és senki sem fogja ellenőrizni, hogy a tesód átjelentkezett. Az apád meg hülye lenne téged beköpni. Nem kell ám vele közölni ezt, ha rosszat akar neked. Miért kellene? Honnan tudná bárki is, hogy te milyen támogatást kapsz, ha csak nem közlöd az illetővel? Meg kell beszélni a tesóddal, hogy ne szóljon erről senkinek. Ha máshová be tud jelentkezni, akkor hivatalos és mindenki oda jelentkezik be, ahová akar/tud, de azt tudnod kell, hogy nem könnyű átjelentkezni, szóval nem oda jelentkezik be, ahová csak szeretne.
2009. jún. 30. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!