Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegnap indítottam a facebookon...

Tegnap indítottam a facebookon tiltakozást a szesztilalom ellen, megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
a városunkban hoztak egy rendeletet hogy minden péntek szombaton 22:00tól 05:00 ig nem lehet alkoholt vásárolni sehol. és ezért tiltakozom én, és a többiek egyenlőre a facebookon de ha sok ember összegyűlik, komolyabb is lehetne a dolog

2012. jún. 3. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A gyülekezési és véleménynyilvánítási jogod nem korlátozható, hogyha az a törvényes kereteken belül marad.

Ha egy rendelkezés ellen tiltakozol, szíved joga.

2012. jún. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Végül is tök mindegy... Részeg embert és kiskorút kiszolgálni úgyis tilos, ahol meg ezt nem tartják be, akkor majd pont ez érdekli őket.
2012. jún. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk a Teszkóba van így hogy minden nap 22:00-től 06:00 ig nem lehet alkohol tartalmú italt venni.Én helyesnek tartom mert én se szeretem azt mikor az utcámon a részeg fiatalok isznak kiabálnak sörösüvegeket törnek az aszfalton vagy bedobálják az udvarra.Mióta nem lehet venni azóta nincs ilyen mert máshol veszik meg vagy hamarabb így nem az úton isszák meg az alkoholos italokat!


A kérdésre meg igen tiltakozhatsz de semmi értelme úgyse fogják feloldani mert szerintem többen vannak a szesztilalommal mint ellene!

2012. jún. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A facebook lájkokkal semmilyen komoly helyen nem foglalkoznak. Így a büntetés miatt sem kell aggódnod, de amiatt sem, hogy bármit is elérhetsz.
2012. jún. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem fognak megbüntetni érte, de jogos ez a szesztilalom dolog. Nálunk elég forgalmas ez a kis utca már mivel itt van a tesco az út végén felépítve illetve egy buszmegálló is található már jó néhány éve meg szintén nincs messze innen a szórakozóhely sem. Nálunk is van ilyen rendelet, és jogosnak tartom, igaz sokat nem segít ez rajta de már kezdem unni hogy minden hétvégén este hajnali 2-3 körül amikor a hétköznapi munka után próbálnék pihenni és itt keresztül vágtatnak ordibálnak a telefonjukon bömböl a zene és csinálják a balhét.

Barátnőm lakótelepen lakik ott 2 hete este majdnem az összes lépcsőház üveg ajtaját betörték sőt az egyik erkélyre feldobálták az üvegeket be is repedt ott az ablak a sok részeg idióta miatt. Meg nem egyszer volt példa hogy az égő cigarettájukat meg a sörös dobozokat az én udvaromba dobálták be ráadásul tavaly azért lett a kerekem defektes mert a kocsi ki állómon törtek össze egy üveget nekem meg sietnem kellett akkor nem néztem körbe és volt egy kerekem.

2012. jún. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
hol lehet szavazni? mármint az eredeti re
2012. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!