Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen törvények vonatkoznak...

Milyen törvények vonatkoznak a biciklisekre a főuton? Romániában, illetve mennyi büntetést kaphat az aki nem tartja be a szabályokat? Gondolok itt konkrétan a láthatósági mellény nem viselése, a kerékpár hiányos felszereltségére?

Figyelt kérdés

#kerékpár bicikli románia
2012. jún. 10. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Lathatosag:

- ejjel es rossz latasi viszonyok kozott lampa kell, minimum egy feher / sarga lampa elol, minimum egy piros lampa hatul

- hatul legalabb egy piros szinu macskaszem (ha a bicikli szelessege 60 cm folott van, akkor legalabb ketto)

- a hatso piros lampa oldalrol is lathato kell legyen; ha ez nem igy van, a bicikli mindket oldalan piros macskaszem szerelendo fol

- lathatosagi melleny viselese NEM kotelezo, de ajanlott

- ha a bicikli (es biciklista) talajtol szamitott magassaga nem haladja meg a 120 cm-t, a biciklire sarga vagy narancs zaszlot kell szurni, ami a talajtol szamitva kb 2 meter magasan lobog


Egyeb:

- ahhoz hogy orszaguton biciklizz, minimum 14 eves kell legyel; viszont fouton (drum national - pl E60) minimum 18 eves

- nem szabad kozuton berugva biciklizni; 0.80 g/l szint folott buncselekmeny, 0.40 g/l folott kihagas

- nem szabad auto utan kotni a biciklit, es azzal huzni

- nem szabad kutyat kotni a bicikli utan, es huzatni

- nem szabad telefonalni, vagy fulhallgatobol zenet hallgatni

- kell csengo, ami legalabb 25 m tavolsagra hallatszik (utcai zajban is)


Nem tudom, mennyi a bontetes.


Teljes szabalyzat: [link]

2012. jún. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kösz szépen a választ sokat segitettél

Hát én nem tom megnenni azt h ne menjek ki a nemzetközi útra biciklivel mert az E81. főút mellet lakom és még nem töltöttem be a 18 at és imádok bringázni.És hát a romániai utakat ismerve nem igazán van más út a közelbe amely biciklizésre úgymond alkalmas lenne.Meg ha dokihoz kell mennem ami a legközelebb 2 kilométerre van hamarabb megy bringával mert hát a doki az egy másik településen van.

Most már csak azt mondja meg valaki hogy mennyi a büntetés mert hát ugye ez is benne van a pakliba hogy elkapnak.

Mégegyszer kösz a választ!

2012. jún. 11. 14:04
 3/4 anonim ***** válasza:

En szerintem macskaszem mar nem kell a biciklire,kulonben sincs mar az uj bicikliken macskaszem ha jultudom max a kereken,en ugy tudom h a lathatosagi melleny kotelezo!!

ha pedig buntetest kapsz akkor azt a szuleid kell kifizessek,mivel te nem vagy koteles penzt adni mivel 18-even aluli vagy es nem keresel!Szerintem a birsag akar lehet attol fugg mibe kotnek beled de 50-250lejig is terjedhet(de nem biztos)engem meg sosem allitottak meg

2012. jún. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy utanaolvasgattam, minden helyen mast ir. Pl egyik oldalon azt irja, hogy igenis kotelezo lathatosagi melleny.


Rendorsegnel utanaerdeklodhetsz, hogy kaphatsz-e engedelyt 18 ev alatt fouton kozlekedni; ahogy ertelmezem, ezt egyes esetekben megadhatjak.


Buntetes 400 lej korul van.

2012. jún. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!