Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A határátkelők két ellenőrzőpo...

A határátkelők két ellenőrzőpont közti területét miért nevezik "senki földjének" amikor világosan látszik (az útburkolati jelek, lámpák stb-ik kinézetéből), hogy az átkelőhely egyik része az egyik országhoz, a másik meg a másik országhoz tartozik?

Figyelt kérdés

2012. jún. 16. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:

es az erdoben?

nem kell tulbonyolitani, mindegy mi van kiteve, x pontig egyike, yig masike, ketto kozott senkie, ennyi...


[link]

2012. jún. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hivatalosan az ország határig terjed ki egy állam szuverenitása. Ebből kiindulva érdemes végig gondolni hogy mi lenne ha a szomszédos államok között nem lenne megállapodás a határátkelőkről és csak egy vonal választaná el a két államot hova építenéd a határátkelőt melyik oldalra vagy hogy milyen széles lenne az a vonal....

Az a senki földje sem senkié igazából, mert nem mehetsz oda és kiálthatsz ki új államot azon a címen hogy uratlan terület ennek a területnek az a lényege hogy nemzetközi jog szabályozza jogállását és nem az egyes államok irányítása alatt van.

2012. jún. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A senki földje abból a korból származik, amikor volt szögesdrót határ. A valódi határ és a szögesdrót közötti területet a határőrség ellenőrizte, oda senki más nem mehetett be. Normális helyeken egy vonal a határ, és mindkét oldalon hasznosítják is a területeket a határig. A szögesdrót korszakban azonban az a terület senki által nem volt hasznosítható. A határátkelők két oldala ugyanilyen okból egymástól viszonylag távol volt, külön épületben intézkedett a két ország határőrsége, átkeléskor a senki földjén tilos volt megállni (a szögesdrót oldal szempontjából).


Ma már csak néhány ugarföldön maradt ez így meg, és olyan határátkelőkön, ahol valamiért lusták voltak megegyezni a közös használatról. Egyébként Magyarországon A Shengen övezet felé ezek többnyire elhagyatott épületek, a földek pedig - ha művelik - a határvonalig hasznosulnak. Szerbia, Ukrajna felé pedig a prózaibb költségek miatt maradtak változatlanul, de a föld arrafelé is a vonalig hasznosul (ha akarják).

2012. jún. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!