Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hitelt vett fel Édesapám, de...

Hitelt vett fel Édesapám, de meghalt. Édesanyám a társhiteles, de mozgássérült és rehabos otthonba költözött, arra elmegy a nyugdíja,3 én fizetem. Van még 200. 000 személyi kölcsön ( a Cetelemnél ) Ha átiratom a házat mit tud csinálni a bank?

Figyelt kérdés

Ilyenkor mi van? Elvehetik a házat? Levonnák anyám nyugdíjából? Nem is marad neki, én egészítem ki...nem értem. :(



Valaki tud segíteni??? :(


2012. júl. 13. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha anyud társhiteles, akkor azért lett az, mert vállalta, hogy a hitelt visszafizeti, ha apud kiesik, akár a vagyona ellenében is.

2. Ha már akkor lehetett tudni, hogy az otthon elviszi a keresetét, akkor felelőtlenség volt felvenni a hitelt.

3. Nem tudom, hogy csak jelzálog hitelnél, vagy a többinél is engedély kell az ilyen szintű vagyon mozgatásra a hitelezőtől, nehogy így "menekítsék" ki a vagyont.

4. Nyugdíjból ugyanúgy le tudják tiltani a hitel törlesztőrészleteit, mint a fizetésből. Legfeljebb anyud nálad vagy a házában lakik majd, és nem egy fizetős otthonban.

5. Ha valamit tett a családod, vállalja érte a felelősséget, és ne próbáljatok meg kibújni alóla! Te mit gondolnál akkor, ha kölcsönt adsz valakinek, az meg visszafizetéskor beintene neked?

2012. júl. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"vagy a többinél is engedély kell az ilyen szintű vagyon mozgatásra a hitelezőtől, nehogy így "menekítsék" ki a vagyont. "


A jelzálog nem véletlenül létezik, mint előzetes biztosíték.

Amíg a végrehajtó nem veszi zár alá, akár az ingatlant, akár más vagyont, addig szabad a vásár.

2012. júl. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
200 ezer személyi kölcsönnél,fizetési meghagyást fog kérni a CETELEM.Ez azt jelenti,hogy anyukádnak a nyugdíjából le vonják a kamatokkal,költségekkel együtt.
2012. júl. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

6 éve vettek fel kölcsönt 900.000-et. Én akkor 16 voltam...Tavaly hirtelen elhunyt apám sajnos. Tojtak bele finoman szólva az életbe. Mostanra maradt 200.000 azt fizetem vissza anyám mg lelépett...azt mondta ő még szeretné kiélni magát, mert apám mellett nem tudta...aztán itt hagyott kérdés nélkül. A temetéseket én álltam mind,( mamám is meghalt) meg fizettem ezt a hitelt is, de közbe munkanélküli lettem és így sem tudok néha enni, szeretném kifizetni csak nem tudom...Most talán kapok állást és akkor kifizetem, nem akarok megszökni, mindent kifizettem helyettük. Anyukám meg inkább elnézi, hogy utcára kerüljek, minthogy hazajöjjön vagy segítsen. Csak abba reménykedtem, hogy addig nem leszek földönfutó. Amúgy utólag tudtam meg csak, hogy ahova ment nem elég a nyugdíja de segíttek neki, csak 4000 ft amit adok bele.Nem tudom mi lesz. Csak gondolkodok.



Köszi a válaszokat azért.

2012. júl. 13. 16:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Anyád az igazi felnőtt, miért nem gondolkozik akkor úgy? Miért neked kell vállalnod az ő hülyesége után a felelőséget? Miért te vagy a felnőtt őhelyette?


Sajnos van olyan, hogy ha a családod hülye, akkor hagynod kell, hogy megegyék azt, amit ettek.

2012. júl. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nyugdíjas otthonban él,ez a bankot nem fogja érdekelni.Egyszerűen a végrehajtóhoz adja,aki meg a Nyugdíj Intézetet utasítja,a a levonásra.Egyszer csak nem érkezik annyi pénz az otthonba, mint amennyi szokott.
2012. júl. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!