Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A videofelvétel készült...

A videofelvétel készült arról, hogy elvettem egy mobiltelefont, de a telefont visszadtam. Feljelentést tettek ellenem. Mi lehet ebben az esetben számomra a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
2 hete egy szórakozóhely teraszán volt egy asztalon felejtett mobil, amit hazavittem. Letöröltem az adatokat a Sim kártyát eltörtem. Még aznap kiderült, hogy a mobil a tulajé, kamerás felvétele van róla, hogy én vittem el. Kis városban élek nem volt nehéz kideríteni, hogy ki vagyok. Megkereste a Fateromat aki visszaadta a mobilt még aznap, kifizette a Sim kártya értékét. Úgy tűnt, hogy semmi gond, az ürge megnyugodott meg van a teló, nincs kára. Most mégis kiderült, hogy feljelentést tett ellenem, bizonyíték a felvétel.
2012. júl. 28. 10:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem simán megérdemled, hogy feljelentettek, elvégre egy mocskos tolvaj vagy! Nem gondolod, hogy így igazságos?
2012. júl. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 kovpet ***** válasza:
93%

"Mi lehet ebben az esetben számomra a legjobb megoldás?"


Hogy legközelebb nem lopsz?

2012. júl. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
8%
Mivel már vissza adtad és a sim kártya árát is rendeztétek nem lehet belőle semmi maximum egy kihallgatás ott elmondod mi hogyan volt kapsz esetleg egy fejmosást hogy a talált holmit le kellett volna adnod a pultosnak vagy valaki másnak és ennyi. Én is találtam már így egy telefont először hazavittem megnézni mivel nem volt egy komoly készülék de láttam rajta hogy nagyon fontos képei voltak az illetőnek esküvői képek, eljegyzési felvétel, meg közös nyaralásos képek, ezért felhívtam a tulaj barátnőjét nem volt nehéz megtalálni a számát elmondtam neki hogy itt találtam meg most egy pár perce és mivel nem akartam a portásra bízni mert egy önkormányzati épület parkolójában találtam így mondtam hogy vissza szeretném juttatni, 5 percet vártam ott jöttek is el érte, hatalmas köszönet kérés volt meg meghívtak egy sörre is cserébe. Én becsületes fazon vagyok megtarthattam volna a készüléket de belegondoltam hogy mi lett volna ha én járok így és a fél életem elveszne a semmibe közös fontos képek telefonszámok, és még sorolhatnám amik nem minden naposak voltak. Én vissza adtam így volt a legjobb a készülék meg nem volt egy csúcs mobil nekem jobb volt annál.
2012. júl. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
3. Te nem ismered a törvényeket. Attól még, hogy visszaadta, az a lopás tényén nem változtat. Tovább súlyosbítja az is, hogy NEM ÖNKÉNT adta vissza, hanem mert kinyomozták és megtalálták.
2012. júl. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Köteles voltál visszaadni, és a kárt megtéríteni. Nekem lopták el bicajom, ha én megtaláltam volna az illetőt gondoskodtam volna róla, hogy csontját törjék vagy valami, hogy többet ne legyen kedve ilyesmikhez. Tudod egyáltalán milyen adatokat töröltél arról a telefonról?!

Szerintem a legjobb megoldás a számodra, ha egy évre elköltözöl a városból, mert valószínűleg a közeljövőben valami baleset fog érni, vagy verekedésbe keveredsz.

Mondom, ha én lennék, én biztosan tennék valamit ellened. Pedig nem üzemeltetek szórakozóhelyet. Azok értenek a keményebb módszerekhez is.

2012. júl. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%
Ha ez egy egyszeri botlás volt akkor tanulj belőle egy életre, és ha ebből ügy lesz akkor azt csak és kizárólag magadnak köszönheted, gondolom erre már rájöttél?
2012. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%
Hát ez szép!Milyen emberek járnak már fel ide is?!Mit rinyálsz,öcsisajt?Lopsz,és akkor még itt siránkozol?Vállald a következményeket!Hogy a fenébe veszed te a bátorságot ahhoz,hogy elemeld valaki másnak a cuccát?Én nagyon remélem,hogy tényleg "baleset" ér téged a közeljövőben,megérdemelnéd,te kis sz@rházi tetű!
2012. júl. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Aki mocskosnak, tolvajnak, sz@rházinak tart teljesen igaza van. Nagyon megbántam és egy életre tanultam belőle. Nem vagyok bűnöző, ott és akkor jó ötletnek tűnt. Nem gondoltam, hogy ez lesz belőle.Hibáztam elismerem, de nem hiszem, hogy ez megbocsáthatatlan.
2012. júl. 28. 11:47
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Legalább beismered.Remélem komolyan is gondolod.
2012. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
21%
Először is,nem tudom mit mondtál a rendőrségen.De ha még esetleg semmit,akkor a következő a sztori,megláttad hazavitted,kicsit iszogattál az nap este ezért erre pontosan nem emlékszel.Másnap megnézted kié,hiszen törvénytisztelő állampolgár lévén,visszaakartad adni.De teljesen üres volt a memóriája,nem volt benne sim.Az,hogy esetleg a tulaj mást mond,csak egy dolog. Hiszen ezt nem lehet bizonyítani.Mindenképp okos légy,mert teljesen mindegy,hogy visszaadtad a feljelentést nem lehet visszavonni.Ha kérdésed van,írd meg!!!
2012. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!