Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az iskolát vagy egy diákot...

Ha az iskolát vagy egy diákot szeretném beperelni szexuális zaklatásért akkor hova forduljak, Rendőrség, ügyvéd vagy rögtön a bíróság?

Figyelt kérdés

Szexuális tartalmú gúnynevekkel, sértésekkel illeti, obszcén üzeneteket küld, vagy ilyen rajzokat, jeleket mutogat. Disznó vicceket mesél, túlságosan rámenősen tesz ajánlatokat, leselkedik, mások nemi életének intim részleteit kifecsegi, vagy ilyen jellegű pletykákat terjeszt, stb. A szexuális zaklatás tehát nem egyenlő a nemi erőszakkal. Szóval, hova mehetek? Szüleim tudnak róla de ők nem perelnének de én igen!

F/13


2009. júl. 16. 23:40
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
70%
te esetleg a tanítónénidhez fordulj..
2009. júl. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
97%

Először az osztályfőnöködnek szólj, és ő elindítja a szükséges dolgokat, beszélnek a szülőkkel, stb. Ha diák, akkor kiskorú-fiatalkorú, nem büntetik.


(anyukám iskolájában van egy diák, aki a tanárokkal is ilyen, és még csak 9 éves, az ok az, hogy a szülei előtte élik a nemi életüket, a gyerek meg azt hiszi, ez így normális...)

2009. júl. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
előzőnek: ha a 8. évfolyamban előfog fordulni az ilyen eset nem szeretnék az osztályfőnökhöz fordulni mert csak kinevetne, de a rendőséghez egyértelműen lehet menni vagy az ügyvédhez mennyek? Itt van egy utcára elmegyek.
2009. júl. 17. 00:44
 4/38 anonim válasza:
91%
Á, beperelni? Ne viccelj.. Meg, hogy elmész az ügyvédhez? Ha tényleg 13 vagy, akkor akit Te perelnél, max. 14 lehet. Nos, kérem, ő kiskorú, ugyanúgy mint Te. Szerintem ez egyszerű szivatás vagy csak ugratás, esetleg egy hülyével van dolgod. Egy ilyen hülyeség mellett el kell menni, főleg úgy, hogy a szexuális zaklatás fogalma Magyarországon nem tisztázott, csak akkor érdemes borítani, ha már megtörtént az erőszak.
2009. júl. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Ki fognak röhögni a bíróságon. Ez kb. ugyanaz, mint amikor Pistike megmutatja a fütyijét óvodában, esetleg meghúzza Julcsi haját. Ugyanaz, csak korkülönbséggel, próbáld meg, hogy nem foglalkozol vele, és próbálsz kevésbé prűd lenni.

( csak megjegyzésképp: Mi lenne, ha rászólnál, az is lehet, hogy csak nem veszi észre magát, továbbá ne legyél már ennyire nyúlbéla, fiúként az a gondod, hogy a szexről beszélget? Ajánlatokat tesz neked? Meg akar dugni? Ha meg nem neked mondja, akkor minek szólsz bele? )


Manapság a gyilkosok, rablók, tolvajok sem mindig kerülnek börtönbe, akkor egy csúfolódás miatt mit is akarsz?

2009. júl. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az osztályfőnök nem fog kiröhögni, de a rendőrség nem vesz komolyan, az hétszentség... Még nagykorúakat se vesznek komolyan, ha nincs nyoma fizikai bántalmazásnak, ne viccelj (és ez tapasztalat), az idegi bántalmazást nálunk (sajnos) nem a bűncselekményekhez sorolják, hanem a sértettet küldik pszichológushoz vagy rosszabb esetben pszichiáterhez.

Ezeknél az iskola az, aki cselekedhet, előszedhetik a szülőt, ha már felsős, akkor kaphat figyelmeztetőt, intőt, rovót... és a megfelelő fokozatokat, amit ilyenért bárki kaphat. Alsóban még ennyi joga sincs az iskolának a fegyelmezésre, a gyerek személyiségi jogaira hivatkozva (anyukám alsós tanítónő, egy jogos figyelmeztetés miatt az illetékes szülő feljelentette az iskolát, és ügy lett belőle).


Rendőrség nem fog intézkedni, arra ne számíts, a suli talán, és próbáld ne felvenni a dolgot, vagy szólj vissza hasonló stílusban, de próbáld valahogy lerendezni magadban a dolgot, és azzal foglalkozni, hogy te elérd a céljaidat (és az ne egy feljelentés legyen). Én tanárgyerek voltam, kaptam bőven gúnyolódást emiatt jogtalanul, és tudod, mi a vicc? Hogy most mindannyiunk közül én vagyok a legsikeresebb, én állok a színpadon, a gúnyolóim pedig legfeljebb a közönség soraiba szürkülhetnek bele.

2009. júl. 17. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérem, körberöhögnének a rendőrségen. Ilyenért ne akarj már pereskedni. Nem is teheted meg ennyi idősen, pláne, hogy a másik fél sem lehet sokkal idősebb.

Engem rengeteg szívattak suliban, pokollá tették az életemet, mégsem perelgettem, hanem tűrtem. Ellenben mikor anyám vert, akkor a rendőrséghez fordultam, és tudod, mit csináltak? Hát nagy semmit.

Ne nevettesd ki magad, maradj békén a seggeden és szólj vissza ha cseszegetnek. Ilyen az iskola. Az életre tanít. Lesznek ennél durvább dolgok az életedben, mindenkit feljelentesz majd?

2009. júl. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
97%

1, körberöhögnének, nem lenne belőle semmi más, hiszen ez inkább vicc mint bírósági ügy

2, 13 évesen ne viccelj, nem vagy jogilag cselekvőképes, azaz bármilyen eljárás megindításához a szüleidre mindenképpen szükséged van, nélkülük nem tehetsz semmit ügyvéddel sem !!!!

(de azért elmoindhatnád mi ez az égbekiáltó baromság, amit ennyire nem tudsz elviselni, .... most már kíváncsivá tettél)

2009. júl. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
96%
Hát való igaz amit leírt valaki, hallod-e, lehet hogy nem ártana egy pszichológust megkeresni a rendőrség helyett, mert valami nagyon nem oké.
2009. júl. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
98%

Hát nem egészen értem a dolgot. Ha nálunk az ált. iskolában előfordult ilyen (és leskelődtek is az öltözőnél a fiúk, sőt az egyik egyszer a zoknyám alá is megpróbált benyúlni) akkor lezavartam neki egy akkora pofont, hogy csengett tőle a füle.

Ez a szinvonal gyerekcsíny, kamaszok fejlődése.

Szólj az osztályfőnöknek, ha irogat dobd ki, vagy tűzd ki a faliújságra, hadd röhögjenek mások is. Ha nyúlkál, akkor vágd pofon. Nem kell mindent felfújni, gyerekek vagytok még.

2009. júl. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!