Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg lehet-e egy személyt...

Meg lehet-e egy személyt hatalmazni, hogy minden ügyemben eljárhasson?

Figyelt kérdés
Külföldi tartós távollétem miatt egy személyt meg szeretnék hatalmazni, hogy a távollétemben az itthon felmerülő ügyekben eljárhasson. Lehetséges-e ilyen papírt beszerezni? Szükséges-e hozzá indoklás, az én indoklásom elégséges-e? Ha igen, akkor hol, és hogyan, van-e esetleg valami anyagi vonzata?

2012. szept. 27. 21:20
 1/10 tomala ***** válasza:
74%

A meghatalmazás egy egyoldalú nyilatkozat. Nem kell semmit beszerezned.


Fogsz egy A4-es papírt, ráírod, hogy MEGHATALMAZÁS.

Alá írod, hogy


"Alulírott XY (lakcím, anyja neve, születési h. i.) meghatalmazom Z-t (születési h. i., lakcím, anyja neve), hogy távollétemben helyettem minden ügyemben teljes körűen eljárjon és nyilatkozatokat tegyen."


Ebben az esetben akár a házadat is eladhatja, vagy kölcsönt vehet fel a nevedre, szóval ha nem vagy biztos abban, hogy egy esetleges összeveszés alkalmával sem él ezzel vissza, akkor a "minden ügyemben" helyett írd le tételesen, pl. "közigazgatási ügyeimben; postai kézbesítéskor", stb.


Ha kézzel írod, akkor még tanúk aláírása sem kell rá. Ha géppel, akkor két tanú kell (lakcímmel, anyja neve)

2012. szept. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 tomala ***** válasza:
100%
És természetesen semmi anyagi vonzata nincs, indoklás pedig nem kell.
2012. szept. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez nagyon nagyszerű, köszönöm szépen! Szabadna esetleg tudnom, hogy mi a forrása erről, honnan tudja ezt? Esetleg jogász, vagy ilyesmi?
2012. szept. 28. 18:13
 4/10 anonim ***** válasza:

megerősítem az első által írottakat

(jogász vagyok)



még annyit, hogy pl. ha nem hozzátartozó az illető

és mondjuk önt beperelik

vagy hagyatéki ügyben kell eljárnia

akkor nem járhat el a meghatalmazott

csak ha hozzátartozónak minősül

2012. szept. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

pontosítanék: perben nem járhat el ha nem hozzátartozó vagy ha nem pertárs stb


de ez nem fog előfordulni remélhetőleg

2012. szept. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, általános ügyekre megfelelő, amit az első írt, így kell meghatalmazni. A meghatalmazás egyoldalú jognyilatkozat, legalább teljes bizonyítóerejű magánokiratnak kell lennie (saját kezűleg írja- aláírja VAGY két tanús).

Annyi, hogy ennek ellenére vannak helyek, ahol csak ügyvéd vagy közjegyző előtt tett meghatalmazást fogadnak el, egyébként teljesen jogtalanul, de sajnos így van. Más helyeken néha ragaszkodnak a formanyomtatványaikhoz, ha az ember a feje tetejére áll, akkor is (pl. gázművek szokott ilyesmivel szórakozni, de veszekedések árán mindig elértem, hogy fogadják el a simát is)...

De a lényeg a lényeg: alapvetően jó így, kézzel leírni, aláírni.

A meghatalmazottnak viszont el kell fogadnia a meghatalmazást!!! Szóval írjátok rá: "A meghatalmazást elfogadom: xy"

És legyen rajta megfelelő keltezés, ami a várost is tartalmazza!

2012. szept. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kézzel írott meghatalmazásra is kell két tanú. Régen nem kellett.
2012. okt. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: most sem kell!
2012. okt. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
és a meghatalmazottnak sem kell aláírnia ???!!!
2012. dec. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tomala ***** válasza:
Nem, mert ez egyoldalú jognyilatkozat. Ha a másik nem fogadja el, abból fog kiderülni, hogy nem él vele.
2012. dec. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!