Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 'Kedves' szomszéd légpuskával...

'Kedves' szomszéd légpuskával fejbelőtte a macskánkat. Ha nincs ellene konkrét bizonyíték, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nem először fordult már elő,de tegnap este állatorvoshoz kellett vinni a cicát,aki megerősítette,hogy bár a golyó nincs a cica felyébe,de a lőtt seb 1értelmű.Csak abba a szomszédba jár át a macsek,ott van egy nagy szalmakazal,abban szeret aludni.Akárhányszor hívjuk,mindig onnan jön elő,tehát 1értelmű,hogy ott bántják.Konkrét bizonyíték viszont sajnos nincs.Mielőtt bármit is tennénk(feljelentés,kérdőre vonás) a véleményeteket kérném,hogy van-e így is esély arra,hogy hívatalos szerv felkeresse az öreget,aki mellesleg állítólag 'csókos' a rendőrségen...

2012. okt. 19. 07:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
23%

Hihetetlen hogy léteznek ilyen undorító emberek


"aki mellesleg állítólag 'csókos' a rendőrségen"


Sajnos ebben az esetben semmit sem tehetsz mert a korrupciónak nincsen határa a rendőrségnél


Legfeljebb megkérhetsz egy színesbőrűt hogy tegye el láb alól némi fizetségért,jobbat nem tudok.Ha nem lenne csókos a rendőrökkel akkor még lehetne esély ellene tenni valamit de így ez lehetetlen

2012. okt. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem konzultálj állatvédő egyesületekkel.

Nekik sok dolguk volt már szerte az országban, gondolom, hogy a te eseted is előfordult már.


Mindenképp kérj tőlük tanácsot.

2012. okt. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%

Egyrészt tedd meg a feljelentést állatkinzásért ismeretlen tettes ellen. Így ha bármi kiderül akkor már el tudnak járni a rendőrségen.


Ha meg kicsit ügyeskedsz és átmész akkor lehet hogy az ürge elkezd panaszkodni a macskádra vagy elkottyintja hogy ő volt. Ha ezt felveszed hangfelvevőn vagy telón akkor már részben van anyagod(nem igazán használható fel de segíthet).


És nem leszólás de ahány ismerősömtől már hallottam hogy ez vagy az a rendőségen "csókos".. és már volt hogy ismerősömre is mondták... :))

A lényeg hogy az ilyennel nem kell foglalkozni, meg kell tenni a feljelentést!


Állatvédőknek is lehet szólni mert hasznosak!


Ugyanakkor tényleg igaz hogy pár szórakozó gyerek is lehet, nem csak a szomszéd. Akármennyire is remélem hogy megfizet a tettéért az elkövető, remélem hogy tényleg az elkövető fizet meg. Ha önbíráskodsz abból nagy baj lehet. Pláne ha kiderül hogy nem az a szomszéd volt akire gondoltál...

2012. okt. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

"tehát 1értelmű,hogy ott bántják"


Egyértelmű? Ez semmi. Adta a szomszéd bármi jelét annak, hogy nem kedveli a macskádat? Van egyáltalán légpuskája?


Tegyél feljelentést ismeretlen tettes ellen, mert abból olyan hamis vád lenne, hogy a fal adja a másikat.

2012. okt. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Felvettem a kapcsolatot a helyi állatvédőkkel,kézbe veszik az ügyet...Köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 19. 15:25
 6/23 anonim ***** válasza:
41%

Ha rendőrrel vagy más hatósággal beszélsz, arra vigyázz, hogy csak azt mondd amit láttál/tapasztaltál, ne következtess. Így biztos nem lesz hamis vád.


Kérlek, mindenképp próbálj meg mindent, ökölbe szorul a talpam az ilyen hányadékoktól, bárki is lőtt rá.

2012. okt. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem az a legfőbb célunk,hogy feljelentgessünk bárkit is,egyszerűen annyi,hogy ha már kertes házban lakunk,hagy mászkálhasson már a macsek szabadon anélkül,hogy ez újra meg újra megtörténjen...Erre egyenlőre semmi esély,macska a lakás fogja,ugyanis az állatvédők megteszik a feljelentést,így félő,hogy ha ezek a vadbarmok meglátják a cicát,nem 'finomkodnak' tovább,egyszerűen agyonlövik :( .
2012. okt. 20. 05:43
 8/23 anonim ***** válasza:
65%

Lehet , hogy most le leszek pontozva de leírom amit én gondolok az esetről .

Az valóban elítélendő , hogy légfegyverrel rálő egy állatra és ha bebizonyosodik remélem rendesen megvágják majd . Őszintén megmondva én nem szeretem a macskákat de nekem eszembe se jutna , hogy rá lőjek . Másrészről amivel nem értek veled egyet , hogy had mászkáljon át . Tegyük fel én lennék a szomszédod és lenne 2 harci kutyám és átjárnának hozzátok aludni és ti nem mernétek ki menni , akkor ahhoz mit szolnál ? Lehet , hogy a szomszédod is utálja a macskákat és azt akarta , hogy ne menjen át , mondjuk az igaz , hogy nem megoldás ha lelövi . De szerintem menj át és beszéld meg vele . Habár én már jártam úgy , hogy haza hoztam egy kutyát a macskák miatt és akié a macskák az feljelentett mert így nem tudnak játszani a macskái . Tehát ha a szomszédodnak is az a baja , hogy oda jár a macskád akkor mond neki , hogy vegyen egy kutyát . Azzal ti is jobban járnátok minta össze vissza lövöldözné a macskádat .

2012. okt. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
12%
Jelentsd fel! Előbb utóbb úgyis kiderül minden.
2012. okt. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
60%
Persze mászkáljon a macska szabadon , de akkor ne szarja össze a kertet , kaparja ki a veteményt és ne hugyozza le az ajtót amitől reggelre olyan büdös van bent hogy meglehet dögleni, meg ne az ablak alatt ba...anak mert nem lehet tőlük aludni. Ráadásul újabban már ide is hánynak... fene a belüket. :D
2012. okt. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!