Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Albérletből való költözéskor,...

Albérletből való költözéskor, számlák és albérlet díjon felüli pénzt nem fizetek ki. Lehet ebből bármi "jogi" károm? Feljelenthet és "igaza" lesz?

Figyelt kérdés

Elköltözök egy albérletből rossz lakhatási, és pénzügyi gondok miatt. Van jogi következménye annak, ha a számlákat kifizettem, és az albérlet díjat is, de mivel azonnali felmondás volt, és a főbérlő követelne rajtam még egyszeri albérlet díjat a 30-napos felmondási időre utalva.


Habár a szerződésben semmi nem szól arról hogy ha azonnali felmondással költözök akkor engem terhel valami, is, erről csak annyit tartalmaz hogy 30 napos a felmondási, idő! Meg hogy minden egyéb ami nincs belefoglalva a polgári törvénykönyv szerint van.


A polgári törvénykönyvben nem találtam semmit az azonnali felmondással kapcsolatban arról hogy fizetni kellene-e valamit a bérlőnek a számlákon és az aktuális hónapi albérleten kívül!


Na már most tegnap rendeztem, a számlákat és az albérlet díjat is úgy, hogy abból még hiányzik 20 ezer forint. De viszont a kaució, ami 40 ezer volt azt teljes egészében megtartja, és még ezen felül követelné azt a maradék 20-at. Mondanom se kell hogy az a 40 bőven lefedi a 20-ezret...

Tehát az eddig befizetett számlákon és albérlet díjon felül, amiből hiányzik 20 ezer, azon felül megtartotta még a 40 ezer forintot is!


Szóval ha nem fizetem ki neki a 20 ezer forintot, és feljelent, lehet belőle nagy gondom?


Hozzátenném, hogy az illető nem hogy nem adózik, (egyik lakására sem, mert több kiadó lakása is van) de még a számlák elszámolása is, az kiköltözéskori hónapot kivéve, számlák nélkül történt. Tehát nem azt fizettük ami jött neki számlán, hanem mindig számoltunk fogyasztás alapján.


Hozzátenném még azt is, hogy valamilyen szinten átvágott, mivel mikor beköltöztem, mutatott számlákat hogy mi mennyi szokott lenni. Igaz ez szubjektív, de mivel felújították a lakást, és villanybojlert szeretlek be, éjszakai áram meg nem volt, így havi 12 ezreket kellett fizetnem csak az áramszámláért. A mutatott 3 ezer forint körüli általány helyett.


Ha valaki jártas az ilyen jogi ügyekbe az kérem segítsen, mert pénzszűkében vagyok, és az a 20 ezer forint most nagyon jól jönne...



2012. nov. 16. 08:22
1 2 3
 1/26 Syrakusa ***** válasza:
Hát igazából ha 30 napos felmondási idő szerepel a szerződésetekben akkor igen,köteles vagy kifizetni Neki a 30 napot/még ha azonnal kiköltözöl is/.Ha jól értetem akkor az albérleti díjad 40Eft,az -e havit 20EFt hiányában kifizetted de a kaució (40EFt)Nála van.Ez fedezi az e havi 20Ft hátralékod és marad 20EFt-od Nála.Ha így van és nem okoztál Neki anyagi kárt akkor jogos a 30 napos felmondási időre a 20Ft követelése.Az meg,hogy Ő nem adózott már más kérdés.Esetleg tehetsz feljelentést a NAV - nál de sztem ez cseppet sem lenne "fair".A számla fizetést meg akkor kellett volna megbeszélni.Megértem,hogy nehéz/Én sem állok csodásan/de azt kell mondanom jogos a követelése.
2012. nov. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

A bérlő a törvény szerint a hónap végére mondhat fel (úgynevezett rendes felmondás), de a felmondási idő nem lehet rövidebb 15 napnál. Tehát, ha a hónap vége előtt legalább 15 nappal közölted a felmondást (írásban), akkor a következő hónaptól már nem kell fizetned.


Más eset a rendkívüli felmondás, ami azonnali hatályú is lehet, de ez csak akkor működik, ha a bérbeadó súlyosan megszegte a szerződésben vállalt kötelezettségeit, pl. a lakás hibáit felszólítás ellenére sem javította ki. A bérlő pénzügyi gondjai nem alapozzák meg a rendkívüli felmondást.


A kaució visszajár, amennyiben minden szerződéses költséget megfizettél. Ha a bérbeadó nem hajlandó visszaadni, akkor polgári peres úton kaphatod azt vissza. Bár nem hinném, hogy 40e Ft-ért megéri pereskedni (sajnos ezt a bérbeadó is tudja). Nos ilyenkor esetleg érdemes megemlíteni, hogy másnap úgyis a NAV felé jársz, beugranál megkérdezni, hogy is van ez az adózással. Talán jobb belátásra tér.

2012. nov. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Syrakusa ***** válasza:

"A bérlő a törvény szerint a hónap végére mondhat fel (úgynevezett rendes felmondás), de a felmondási idő nem lehet rövidebb 15 napnál. Tehát, ha a hónap vége előtt legalább 15 nappal közölted a felmondást (írásban), akkor a következő hónaptól már nem kell fizetned. "


Igen ha a szerződés erről másként nem rendelkezik!!!De írta,hogy 30 napos felmondási idő van,innentől kezdve a kollektív szerződésben foglaltakat veszik érvénybe!

2012. nov. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 lillus0501 válasza:

Tisztázni kellene, hogy a szerződés mennyire hatályos?Amennyiben ketten írtátok alá, tanúk és ügyvédi pecsét nélkül.. úgy örüljön a kedves főbérlő, ha nincsen feljelentve.. és ez nem a fair-ségről szól, hanem arról, hogy ő ebből az ingatlanból származó bevételéből nem adózik,a NAV szereti az ilyet:)

Fenyegetni tudnak, hiszen nekik ez az érdekük.mielőtt még kiköltözöl, gyorsan lehúzni..

Amennyiben kifizetted neki a hónap 20ezrét, és 40 a kaució, nos abból a fele visszajárna..


Ha a szerződés valami csoda fojtán mégis érvényes, és ő tisztes polgárként adózik, akkor is megvezetett, ami szintén törvénybe ütköző..

Amennyiben azt állítja, hogy ő igen, adózik, kérd meg hogy legyen szíves bemutatni valamiféle igazolást, és ha ezt megteszi te készségesen hajlandó vagy kifizetni neki a kért összeget, amennyiben viszont kifogásokat keres, úgy te legyél nyuszi..



Egy kis saját tapasztalat-->

Egyetemista koromból..

Ahol én laktam, ott eredetileg 30lett volna plusz rezsi.. de aztán a főbérlő közölte velem, hogy az előző lakóval egy különleges megállapodás volt, és nekem 50ezer+rezsi.. mivel muszáj volt hol laknom és albérletet egyik napról a másikra nem lehet találni.. belementem.. Volt olyan hónap,hogy 10.én még nem voltam az adott városban, mert vasárnapra esett, és hétfőn utaztam vissza, már telefonált, hogy hol a bérleti díj.. fél nap késésnél.. Suli mellett melózhattam, havi 120 órákat hogy tudjam fizetni az albim, és közben ő jött azzal, hogy milyen nehezen él meg, és neki is kell valamiből vennie a havi bérletét.. fizetnem kellett kábel tv-t amit nem is használtam, de lemondani nem akarta stb..vicc.. közbe árulta a lakást.. folyamatosan vevőket hozott oda.. alig bírtam tanulni.. és egy hónapba ki tudja hány csekket nyomott az orrom alá.. Szóval tökéletesen tudom miről beszélsz.. persze ő is kifizettette volna velem még a jövő évet is..


Nem kell megijedni az ilyen alakoktól

Ha nagyon képben akarsz lenni, sok helyen van ingyenes jogi tanácsadás, de előtte mindenképpen kerülj képbe a szerződés, adózás témakörével, hiszen akkor te is magabiztosabban léphetsz fel ellene..


Azért nem akarok a jogi vonatkozásba túlságosan elmélyedni,mert ez terület tőlem nagyon távol áll, és nem szeretnék olyan jogszabályra hivatkozni, ami esetleg már/még nem hatályos vagy hasonló hibát véteni.

Üdv

egy leendő eü.szakjogász

2012. nov. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 lillus0501 válasza:

Annyit hozzátennék, hogy ha a szerződés nem jogszerű akkor nincsen semmilyen rendkívüli felmondási idő stb.. nincs hivatkozási alap.. Egy valamire való bérbe adási szerződésnél, jobb helyeken az ingatlan helyrajzi számát is feltűntetik.. mindkét fél minden legfontosabb adatát.. két tanúval és ügyvédi pecséttel hitelesítik..

Ő nem fog fejelenteni,ezzel csak rád akart ijeszteni,mert tudja az emberek kerülnie akarják a bíróságot, mert az pénzt,időt vesz el..

a lakást bérbeadók zöme semmit nem fizet a NAV felé..

2012. nov. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Érdemes pontosan megnézni a szerződést, hogy kire is vonatkozik a 30 napos felmondási idő. (A bérlőre vonatkozhat, a bérbeadóra viszont nem, mert a törvény szerint a bérbeadó rendes felmondása esetén a felmondási idő nem lehet rövidebb három hónapnál, az ezzel ellentétes megállapodás érvénytelen.)


Ha a bérlőre vonatkozik a 30 nap, akkor viszont a 30 nap leteltével következő hóvégéig kell fizetned a lakbért. Tehát ha november 15-én mondasz fel rendes felmondással, akkor december 31-ig, ha december 1-jén mondasz fel, akkor is december 31-ig.


Ha tartozásod marad a bérbeadónál, amit a kaució nem fedez, akkor beperelhet. Tekintve a tartozás nagyságát és a fekete bérbeadást, ezt aligha fogja megtenni.

2012. nov. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Syrakusa ***** válasza:

Hatályos szerződés stb......ha itt tartunk akkor a főbérlő le is tagadhatja,hogy egyáltalán 1 Ft - ot is átvett ha nincs bizonylat róla vagy,h ott lakott.Mondhatja,hogy csak szíveségből befogadta stb.......

Az igazolásokhoz/NAV felé adózott -e vagy sem/meg Neked semmi közöd!Nincs jogod elkérni a papírokat bizonylatokat.Kérlek ne beszélj/jetek baromságokat!

2012. nov. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Syrakusa ***** válasza:

Bocsi,erre reagáltam :


"Ha a szerződés valami csoda fojtán mégis érvényes, és ő tisztes polgárként adózik, akkor is megvezetett, ami szintén törvénybe ütköző..

Amennyiben azt állítja, hogy ő igen, adózik, kérd meg hogy legyen szíves bemutatni valamiféle igazolást, és ha ezt megteszi te készségesen hajlandó vagy kifizetni neki a kért összeget, amennyiben viszont kifogásokat keres, úgy te legyél nyuszi.. "


Mivel is vezette meg?Mi törvénybe ütköző?Ezt nem értem

2012. nov. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
#7 a NAV meg a bíróság meg majd készséggel elhiszi, hogy az összes lakásában szívességi lakáshasználók élnek...
2012. nov. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Treb ***** válasza:
82%
NAV-os fenyegetésnek sok értelme nincs. Egyrészt a bérlő kötelességeit nem befolyásolja, másrészt lehet hogy adózik. Ráadásul az egész 2012-es évet elég 2013 tavaszán bevallani és megfizetni.
2012. nov. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!