Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a hagyatéki tárgyaláson...

Ha a hagyatéki tárgyaláson nem jelenek meg? (lenn részletezem)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ez egy olyan kérdés, hogy se nem én szervezem a hagyatékit, se nem én leszek a "főszereplő", de úgy néz ki el kell mennem egyre. Na mármost, ha mégsem megyek, akkor mi történik?

Kötelező ez? Vagy ezért ellen valami szankció is van?

És ha nem megyek el, attól még jogosult vagyok arra, ami a hagyaték szerint az enyém?

Csak nem ilyen bonyolult ez...!

Aláírom egy másik alkalommal, amit kell, és kész.

Ugye?

Mondjatok erről valamit, légy szíves!


Igyekeztem utánanézni, ezt találtam:

[link]

"Fel kell hívni a figyelmét az idézésben az érdekelteknek, hogy ha nem jelenik meg szabályszerű idézése ellenére a tárgyaláson, ez a hagyatéki tárgyalás megtartását és a határozathozatalt nem akadályozza. "


Tehát igaz ez, és semmi gondom nem származhat belőle?



2012. nov. 19. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:

A hagyatéki tárgyalásra nem kell elmenned. Mint az idézésben is írták, ha nem jelensz meg, akkor is megtartják. Ami a hagyatékból a törvény szerint téged megillet, arról akkor is olyan hagyatéki végzés fog születni, hogy az a tiéd. (Az viszont más kérdés, hogy mi a hagyaték és hogyan lehet az osztozkodást a gyakorlatban megvalósítani. Ha nem tudtok megegyezni, akkor viszont csak a bírósági út marad.) A hagyatéki eljárással kapcsolatban semmit nem kell aláírnod. A hagyatéki tárgyalásról kapsz egy végzést, az tartalmazni fog egy fellebbezési határidőt. Ha az érintettek közül senki nem fellebbez, a határidő letelte után megkapod ugyanazt, csak lesz rajta egy bélyegző, hogy "Jogerős".

A hagyatéki eljárásnak természetesen költsége van. Azt az örökösök az örökrészük arányában viselik. Ez a gyakorlatban nálunk úgy nézett ki, hogy aki elment, az egész család helyett kifizette és utána mindenki kifizette neki a ráeső részt.

2012. nov. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
szerintem egyetemlegesen viselik a költséget, de természetesen az a jó, ha tulajdoni arány szerint megegyeznek.
2012. nov. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért fizetnének egyetemlegesen? Nem az az igazságos, ha mindenki az örökrésze arányában fizet? Aki kevesebbet örökölt, az fizessen kevesebbet, aki többet, az pedig nagyobb arányban járuljon hozzá a költségekhez.
2012. nov. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves első a részletes választ, köszönöm! :)
2012. nov. 20. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!