Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi számít zaklatásnak, amiért...

Mi számít zaklatásnak, amiért már fel lehet jelenteni az illetőt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontositsd a kérdést, kérlek.
2013. jan. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Zaklatás az az emberi méltóságot sértő, szexuális vagy egyéb természetű magatartás, amely az érintett személynek az egyenlő bánásmódról és az esélyegyenlőség előmozdításáról szóló törvény 8. §-ban meghatározott tulajdonságával (neme, faji hovatartozása, bőrszíne, nemzetisége, nemzeti vagy etnikai kisebbséghez való tartozása, anyanyelve, fogyatékossága, egészségi állapota, vallási vagy világnézeti meggyőződése, politikai vagy más véleménye, családi állapota, anyasága (terhessége) vagy apasága, nemi identitása, életkora, társadalmi származása, vagyoni helyzete, érdekképviselethez való tartozása, egyéb helyzete) függ össze, és célja vagy hatása valamely személlyel szemben megfélemlítő, ellenséges, megalázó, megszégyenítő vagy támadó környezet kialakítása.


BTK 176/A.§


(1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(2) Aki mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját félelemkeltés céljából személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(3) Aki a zaklatást


a) volt házastársa vagy volt élettársa


b) nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy sérelmére követi el, az (1)bekezdésben meghatározott esetben két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel, a (2) bekezdéseben meghatározott esetben bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2013. jan. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy közösségi oldalról kiveszik a fényképemet és összevágják más fényképével amit elküldött nekem.Előtte küldött már több levet.Ez már zaklatás?Fel lehet jelenteni?Ez már büntethető??
2013. jan. 8. 15:59
 4/7 anonim ***** válasza:

"...telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik..."


Az nem számít zaklatásnak, közösségi oldalon le tudod tiltani a zaklatót. Csak neked küldte el azokat a képeket, vagy kitette máshová is?

2013. jan. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A KÈPET CSAK NEKEM KÜLDTE EL.DE NYILVÁNOSAN MÁR TETT KÖZZÉ EGY KÉT DOLGOT RÓLAM.EGYENLŐRE ENNYI DE ÚGY VÉLEM LESZ MÉG FOLYTATÁSA
2013. jan. 11. 17:44
 6/7 anonim válasza:
Ha kirakja a képet úgy, hogy azt idegenek is lássák, és a kép számodra sértő (gondolom), akkor lehet következménye, de nem zaklatásért, hanem Személyes adatokkal való visszaélésért.
2015. jan. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Yemice válasza:
100%
(bocs hogy ide és nem külön kérdés) ha valaki követ.. /részletesebben angliában élek és hajnal 2kor jövök haza munkából, mivel ilyenkor már ritkán jár az éjszakai busz, munkatársam hazahoz kocsival és már neki is feltünt hogy minden hajnalban ugyanaz a kocsi vár közel a lakáshoz, aztán miután bemegyek elhajt. Edáig nem is nagyon gondolkodtam rajta aztán hogy így megjegyezte munkatársam is hogy ez ki és miért vár rám mindig, kicsit elkapott a para szóval néztem hogy elmegy e az út szélén parkolt egészen addig amíg be nem zártam az ajtót (vártam húztam be az ajtót semmi vár... majd bezártam fél perc múlva kinyitottam és épp akkor indult el) aztán leesett hogy hol láttam először ezt a kocsit még körülbelül 2-3 hónapja másik helyen laktam és egyszer mikor busszal mentem haza vártam a buszt és egy arab csávó épp pénzt vett fel majd észrevett és persze nagyba rám köszönt én meg el is fordultam aztán ebbe a kocsiba szált be és 3-4szer elkocsigázott ugyanazon az úton míg jött a busz, na már most teszem fel ez ugyanaz az ember ami azt jelenti hogy hónapok óta követ. (bár jó lenne azt hinni hogy csak én vagyok paranoiás) de ha nem és valószinűleg igazam van és ez ugyanaz az ember és ptóbálok rájönni miértelme minden nap megvárni és csak nézni és tényleg semmi egyéb, de elég para. akkor ez már zaklatás, vagy mit lehet ez ellen tenni?!
2016. aug. 1. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!