Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szablysértések, bűncselekménye...

Szablysértések, bűncselekmények elemzése, aki tud küljön már?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szükségem lenne törvényi tényállások elemzéseire leginkább szabálysértéseknél , de lehet bcs is.

Ilyenekre gondolok:

Tulajdon elleni szabs

elkövetési magatartás: 50 ezer forintot meg nem haladó értékre jogtalan eltulajdonítás

felróhatóság:-

elkövető:-

stb. Nem tudom milyen szempontok vannak. De nagyon jó lenne ha valaki tudna küldeni vagy leírni ide.


2013. jan. 12. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Érthetetlen a kérdésed számomra, mit szeretnél pontosan a fent leírt példával?
2013. jan. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

menj be egy könyvesboltba

és másolj ki onnan

egy büntetőjog különös rész tankönyvből

ez így neten keresztül nem nagyon fog menni...

2013. jan. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első:

Ilyesmire gondoltam:

A tulajdon elleni szabálysértés:


Elkövetési magatartásai:

-ötvenezer forintot meg nem haladó értékre jogtalan elsajátítás

-ötvenezer forintot meg nem haladó kárt okozva csalás

Felróhatóság:

-szándékos

-gondatlan

Eljáró hatóság: rendőrség, jegyző

Elkövetés tárgya, szankció, elhatárolás, és még ezen felül több szempont is van, ami most nem ugrik be. Ilyen elemzésekre lenne szükségem. Jöhet bűncselekmény is, de leginkább szabálysértések kellenének.

Második válaszoló: természetesen voltam könyvtárban, egyszerűbb lenne kikérni egy könyvet és azt olvasni, mint itt várni a válaszokra...de a városi könyvtárban nem volt semmiféle tankönyv sem, vagy bármi más szakiromány amiben ki lenne fejtve az amire szükségem van, megkérdeztem a könyvtáros hölgyet de ő sem tudott segíteni. Azt mondta interneten keresgéljek, de eddig nem sokra jutottam.


Akinek van az tudna feltölteni netre? Vagy egy linket tudna adni nekem?

2013. jan. 13. 00:02
 4/5 anonim ***** válasza:

A bűncselekményeknél van csak szétbontva, szabálysértések esetén pedig a jogszabályból kiderül.

Ha nagyon kell akkor lebontom neked, de áruld el, hogy mihez kell.

2012. évi II. tv. Szabálysértési törvény.

A szabálysértéseket szerintem hülyeség szétszedni, mivel az összes egyértelmű, és nincsenek minősített esetei, az elkövető is általában ismert, szóval szétollózgatni egy érthető jogszabályt felesleges.

2013. jan. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Meg írd meg, hogy melyik szabálysértések érdekelnek, vagy teljesen mindegy?

Csak azért mert a tul. szabs. az egy olyan szabálysértés, amiről 8 oldalt tudnék írni, és lehet, hogy abba sem férne be minden. Ez egy nagyon komplikált dolog, és nem csak a lopás tartozik bele.

2013. jan. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!