Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Alkotmányba való lenne a...

EagleHUN kérdése:

Alkotmányba való lenne a következő jog? Mit gondoltok róla jó ötlet?

Figyelt kérdés

- A lehető legpontosabb mérésen alapuló elszámoláshoz való jog, ha a pontos mérés nem lehetséges, a kerekítés szabályai szerint kell mindenkinek (el)számolni.

(MGJ: Tehát időt, óraállást, fogyasztást...mindent.)


Gyakorlati értelemben főleg a szolgáltatásokra és munkaadókra jelentene újdonságot.


PL: A)Mobilszolgáltatóknál, vagy kötelezően másodperc alapon számol, vagy ha ez nem lehetséges, akkor a megkezdett perc ha kevesebb mint 29 másodperc (attól hogy nem másodperc alapon számol még másodperc alapon méri a beszélgetés időtartamát!!!) akkor lekerekítve 0 perc, ha 30 másodpercnél nagyobb akkor 1 percnek számolandó.

Tehát 2 perc 25 sec -et 2 perces, 2 perc 45 sec -es beszélgetést 3 percnek számláz, feltéve ha eleve nem másodperc alapon számláz.

Szerintem ez így lenne korrekt mert jelenleg a megkezdett perc 1. másodpercétől egésznek számít.


PL: B) Jelenleg 5 nap igazolt hiányzás(betegség) után elveheti a munkaadó a teljes Cafetériát, ezen alkotmánymódosítás után időarányosan kellene kiszámolnia, mennyit vehet el. (Szerintem ez utóbbi korrektebb lenne mint az eddigi gyakorlat)


Ha tudtok még hasonló életszerű példákat erre kíváncsi vagyok rá.



2013. jan. 28. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Ezek nem alkotmányozási témakörök, hanem fogyasztóvédelmi kérdések.
2013. jan. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"A lehető legpontosabb mérésen alapuló elszámoláshoz való jog, ha a pontos mérés nem lehetséges, a kerekítés szabályai szerint kell mindenkinek (el)számolni. "


Tehát ez válhatna állampolgári alapjoggá.


Igen így van sok fogyasztóvédelmi kérdést oldana meg, de jelenleg mi alapján köteleznéd ezek betartására amiket felsoroltam, külön törvény, határozat stb kellene minden ilyen kis apróságra, és több százról ha nem ezer különböző ilyen dologról van szó.

Ezzel egycsapásra megoldódna egy csomó probléma ,vita nélkül. És nem csak azok amiket felsoroltam. Ennek hiányában jelenleg gyakorlatilag mindenki lehúzhat mindenkit, törvényesen, pusztán a nem korrekt elszámolásokkal.

2013. jan. 28. 17:20
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
A telefonszolgáltatók biztos örülnének. Előbb a telefonadó, majd az hogy fél perc alatt mindenki ingyen beszél... Tudod hogy ez milyen tarifákat eredményezne?
2013. jan. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Ez ostobaság, miért lenne ingyen az első fél perc? Ez így nem működne, mindenki stopperrel telefonálna, és fél perc után újrahívnák egymást. Ilyesmit alkotmányba írni pedig több mint butaság.
2013. jan. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 rémuralom ***** válasza:
Az alkotmányhoz ezeknek semmi köze. Már a mostani alkotmányunk is tele van olyan lózungokkal, amelyeknek nagyon nem lenne ott a helyük. Legyen nekik egy külön törvény, abban kiélhetjük minden ilyen hülye perverziónkat, hogy környezetvédelem, meg az élet a fogantatással kezdődik, meg lakhatáshoz való jog, meg tudom is én. Az alkotmányban pedig legyenek a jogrend alapjául ténylegesen szolgáló rendelkezések és az elidegeníthetetlen emberi alapjogok.
2013. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
Támogatom.
2013. jan. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 rémuralom ***** válasza:
100%
Ja és a másodperc alapú számlázás percdíjai (a másodpercdíj hatvanszorosa) drágábbak, mint a perc alapúé. Így kompenzálja a telekomcég a megkezdett, de ki nem használt percek megszűnéséből fakadó bevételkiesését.
2013. jan. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!