Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi számít munkahelyi zaklatásn...

Mi számít munkahelyi zaklatásnak? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Semmi közvetlen kontaktusról nincs szó.


Egy munkatárs beleszeret egy munkatársnőbe és napi 1, vagy annál több A4 formátumú lelkizős levelet ír neki, amiben taglalja szerelmét/lelki állapotát, annak ellenére, hogy a hölgy kérte ne tegye, mert zavarja.


Nem hajlandó felfogni, hogy itt NINCS MIRŐL BESZÉLNI...a levél tartalma meg egyértelműen arra utal, hogy ez az illető pszichésen nem normális!!!

Hiszti rohamokat kap, nyílvánosan üti ököllel az arcát ilyen felkiáltással "téged kéne, hogy üsselek"! De ez sem elegendő indok arra, hogy kirúgják. A HR nem tesz semmit.

A leveleket elolvasva egyértelmű, hogy az illető pszichiátriai eset!!


Most per pillanat egyik munkatársnőre szállt rá. Már a 2. szerencsés nyertes. Chat hegyek, levél hegyek, óriás plátói szerelem ragozva 100 soros levelekben a lelkiéletről. Kéretlenül. A HR most sem csinál semmit, mert ez nem zaklatás szerinte.


Ez miért nem számít zaklatásnak?

1. kéretlen szerelmi levelekkel zaklatja a nőket

2. konkrétan pszichésen nem 100%, ez mindenkinek leesik, aki elolvas legalább 1 db levelet


Ez miért nem zaklatás? Miért nen lehet kirúgni ezért?



2013. febr. 19. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez már simán kimeríti a zaklatás fogalmát. Talán az kéne, hogy a cégnél ne csak a két nő (akit zaklatott) tekintse ezt fontos ügynek. A kollégákkal összefogásban kéne jelezni, hogy rúgják ki, mert nem bírjátok tovább.


Illetve ha ez nem megy, fel kell jelenteni. Előtte közölni a HR-sel, hogy ez meg fog történni. Talán ezt már nem akarja majd hagyni cégen belül.


Jobb ötletem nincs. Sajna még nem kezelik megfelelően a zaklatási ügyeket és sokszor kimerül a dolog a szexuális zaklatásban.

2013. febr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

" De ez sem elegendő indok arra, hogy kirúgják."


Ez így ebben a formában nem igaz. Az idoklás rovatba elég annyir írni, hogy nem kielégítő munkavégzés. Aztán ezt támadd meg a bíróságon. Ugyanis ez annyit takar, hogy nem a munkáltató elvárasainak megfelelően végezte dolgát. Innentől kezdve meg már bármit bele is lehet magyarázni.

2013. febr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Ez miért nem számít zaklatásnak? "


Mért ne számítana? Alapvető jogi fogalmakkal nem vagy tisztában:


176/A. §435 (1)436 Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2)437 Aki félelemkeltés céljából


a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy


b) annak a látszatnak a keltésére törekszik, hogy a sértett vagy hozzátartozója életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy veszélyeztető esemény következik be,


vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3)438 Aki a zaklatást


a)439 házastársa, volt házastársa, bejegyzett élettársa, volt bejegyzett élettársa, élettársa, vagy volt élettársa,


b) nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy


sérelmére követi el, az (1) bekezdésben meghatározott esetben két évig terjedő szabadságvesztéssel, a (2) bekezdésben meghatározott esetben bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2013. febr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Illetve ha ez nem megy, fel kell jelenteni. Előtte közölni a HR-sel, hogy ez meg fog történni. "


És természetesen őt bűnrészesként említeni meg.

2013. febr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
xDDD naon nagy tag lehet saját magát üti és azt mondja most téged kellene hogy üsselek XDDD orrbakéne vágni olyankor úgy hogy beájuljon
2013. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnálatos, hogy az illető pszichésen kattant és ezért csinálja ezt...akár mondhatnám, hogy sajnálatra méltó...Beteg szegény...de ez nem egy pszichiátriai intézmény, munkahely.

Betegsége ellenére inkább a hölgyeket sajnálom.

Ha velem csinálná én már egyszerűen megvertem volna frusztráltságomban, hogy nem ért a szép szóból...de szerencsére nem vagyok az esete.

Viszont felháborítónak tartom, hogy elsumákolják a dolgot azzal, hogy ez nem is nagy ügy. Kérdés, hogy őket zaklatta-e már valaki így a kéretlen szeremével...esélyes, hogy pasit nem annyira zaklattak. Gőzük sincs milyen érzés, még akkor is ha szegény egyszerűen beteg pszichésen.

Érthetetlen...

2013. febr. 19. 11:45
 7/7 A kérdező kommentje:

"Mért ne számítana? Alapvető jogi fogalmakkal nem vagy tisztában: "


Nylván nem vagyok, mert nem vagyok jogász.

Ettől függetlenül szerintem ez zaklatás, HR szerint nem...nem kell semmit sem csinálni. Pedig amerikai cég. Kint a negyedéért repült volna!

Egyébként félmondatokból kiderült, hogy az illetőnek voltak hasonló gondjai más cégeknél...egyszerűen őrült!

2013. febr. 19. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!