Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » X Községi Önkormányzat jelképe...

X Községi Önkormányzat jelképeiről és a jelképek használatáról szóló rendeletet milyen jogalkotói hatáskörben kell létrehozni?

Figyelt kérdés

A jogalkotói hatáskör, ugyebár, kétféle lehet a magyar jog szerint. Vagy eredeti, amely az Alaptörvényből fakad, vagy pedig végrehajtási/felhatalmazási típusú, amikor a jogalkotó valamely normában kap felhatalmazást arra, hogy létrehozzon egy jogszabályt.

Az a kérdésem, hogy a jelképekről és azok használatáról szóló rendelet melyik típusba tartozik.

Köszönöm előre is azoknak, akik segítenek.



2013. márc. 4. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:

a válasz megszerzése érdekében mit tettél meg?

néztél ilyen rendeletet? annak mi van az elején ?

2013. márc. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nézd meg itt:


--- Város Önkormányzat Képviselő-testülete a helyi önkormányzatokról szóló, többször módosított 1990. évi LXV. törvény 1. § (6) bekezdés a) pontja alapján, a 16. § (1) bekezdésében biztosított jogkörében eljárva,


---Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 19/2007. (IV.03.) Önk. sz. rendelet § (bekezdés figyelembevételével a város címerének és zászlójának alapításáról, valamint a jelképek és a „----------” név használatának rendjéről az alábbi rendeletet alkotja.

2013. márc. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Remek a kioktató stílusod, köszönöm. :)

Igazából ma nem sok időm volt keresgélni, mert egész nap lótottam-futottam, iskolában voltam, de volt egy kevés, és akkor keresgéltem.

Nem igazán tiszta nekem a két jogalkotói hatáskör közötti világos különbség. Fent ugyan leírtam, de minden rendelet eddig, amiket megnéztem, olyan volt, hogy x törvény által kapott felhatalmazás alapján alkották meg. Eredetit nem találtam. A jelképhasználatnál is úgy szól a rendelet, hogy az önkormányzati törvényben kapott felhatalmazás alapján alkották meg. Tehát akkor felhatalmazói típusú. Haha, milyen egyszerű. De mégis ennek az x falunak a sajátos jelképeiről még nem szólt más jogszabály, tehát eredetinek értelmezem.

2013. márc. 4. 21:41
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezért kértem segítséget, kedves barátom, mert nem világos a dolog az én számomra.
2013. márc. 4. 21:43
 5/6 anonim ***** válasza:

reméljük, jön olyan, aki kész választ nyújt neked


nem kell megsértődni, van, akinek elég megmutatni, hogy merre induljon.

azért se sértődj meg, hogy nekem sincs sok időm,

ennyit melózzál vele te is, ... ne várd a sültgalambot.

2013. márc. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megsértődni? Ugyan már...:)

Nem várok semmiféle galambot. Azt hittem, te tudod a választ, hogy bevágtad azt a rendeletrészt, de abból nem tudtunk meg sokat, legalábbis én nem lettem okosabb vele. De azért köszönöm. Hátha fény derül az igazságra előbb-utóbb. Nem olyan életbevágóan sürgős a dolog.

2013. márc. 4. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!