Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most van egy súlyos problémám!...

Most van egy súlyos problémám! Kaphatok egy hitler ábrázoló kép miatt fegyelmi tárgyalást?

Figyelt kérdés
A borítóképemre kiraktam egy ilyen Hitlert ábrázoló képet. és most azért lesz fegyelmi tárgyalásom mert az iskola tanárai látták.! És mi jogon nézik meg? Hogy az én magán életemben. Túrkálnak. és mi jogon nézik meg az én adatlapomat.1. Nem iskola időben történt 2. Saját fb-m azt csinálok vele amit akarok. Saját magán életemet intézem ott! és szerintem ezért mi a f*sznak kell fegyelmi tárgyalást indítani! :O? Am 8\B tanuló vok.14\F

2013. márc. 4. 16:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
32%
önkényuralmi jelképet használtál Magyarországon ezt törvény büntette Ab) február 19-én megsemmisítette az önkényuralmi jelképek használatát tiltó Btk.-rendelkezést, nem jelenti azt, hogy a jog tehetetlen az önkényuralmi jelképek nagy nyilvánosság előtti használatával szemben, ha ez a magatartás kifejezetten egy közösség ellen irányul. tehát elmehetnek a faxba
2013. márc. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
24%
Ha ez febr 19.-e előtt történt akkor indulhat. Mivel 19-én eltörölték az önkényuralmi jelkép használatának tiltását.
2013. márc. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 szántóvető ***** válasza:
95%

első,a jognak mi köze egy közintézmény belső vizsgálatához?Egyébként április 30-tól lép hatályba az AB. rendelkezése.

Kérdező,valószínűleg megbüntetnek ezen a tárgyaláson,és magyarázatot is kell adnod hogy miért használtál ilyen képet.Azt azért mondd el hogy nem érzed magad bűnösnek és átolvashatnád az iskola házirendjét is.

2013. márc. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
77%

Állj. Egy arckép nem önkényuralmi jelkép.


"1993. évi XLV. törvény


a Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvény módosításáról

[...]

1. § A Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvény a következő 269/B. §-sal egészül ki:


„Önkényuralmi jelképek használata


269/B. § (1) Aki horogkeresztet, SS-jelvényt, nyilaskeresztet, sarló-kalapácsot, ötágú vöröscsillagot vagy ezeket ábrázoló jelképet


a) terjeszt;


b) nagy nyilvánosság előtt használ;


c) közszemlére tesz;


ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és pénzbüntetéssel büntetendő.


(2) Nem büntethető az (1) bekezdésben meghatározott cselekmény miatt, aki azt ismeretterjesztő, oktatási, tudományos, művészeti célból vagy a történelem, illetve a jelenkor eseményeiről szóló tájékoztatás céljából követi el.


(3) Az (1)-(2) bekezdés rendelkezései az államok hatályban lévő hivatalos jelképeire nem vonatkoznak.


(4) Az önkényuralmi jelképek használata esetén el kell kobozni azt a dolgot, amelyre a bűncselekményt elkövették.”


2. § Ez a törvény a kihirdetését követő 15. napon lép hatályba."


Ezek alapján -ha nincs horogkereszt a képen- egyáltalán nem követtél el semmi jogellenest.


A borítóképed nyilvános, mindenki látja aki rákeres a profilodra, és nem tiltottad le, ezt jobb ha tudod.


Fegyelmi eljárást -szerintem- ezek alapján nem indíthatnának ellened, a fent említett törvényre nyugodtan hivatkozhatsz is. Ugyanis gondolom az iskola házirendjében szerepel a tiltott önkényuralmi jelkép használata, ilyen indoklással fognak fegyelmire küldeni.


Ha van horogkereszt a képen az egy fokkal szarabb, de akkor is lehet arra hivatkozni hogy -ahogy mondtad is- nem az iskolában töltötted fel a képet, a saját adatlapodon van, ehhez pedig kb semmi közük. Ez sem indok egy fegyelmire.

2013. márc. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
48%
Mi a francnak kellett ilyen képet kiraknod? Viseld a következményeket, a te bajod.
2013. márc. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 tetro ***** válasza:
79%
Mivel ez nem bírósági tárgyalás, így ökörség az önkényuralmi jelképek használatáról jogszabályokat bemásolni. Biztos benne van az iskola házirendjébe, hogy tisztelned kell osztálytársaidat, és az iskola szelleméhez méltón kell viselkedned az iskolán kívül is. Na azt vizsgálják majd meg, hogy ez ellen vétettél-e.
2013. márc. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
9%
Nem. Mért kaphatnál?
2013. márc. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
3%

"első,a jognak mi köze egy közintézmény belső vizsgálatához?"


Semmi. Mondom, hogy ilyesmi nem indulhat.

2013. márc. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
20%

"Mi a francnak kellett ilyen képet kiraknod? "


Mondjuk mert ez tetszett neki. Neked mi közöd hozzá?

2013. márc. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 tetro ***** válasza:
45%
azért arra ne nagyon fogadjatok, hogy emiatt nem indul eljárás a suliban...
2013. márc. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!