Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő, ha a szomszéd...

Aandor kérdése:

Mi a teendő, ha a szomszéd úgy gondolja, hogy neki mindent lehet?

Figyelt kérdés

A szomszéddal idestova 16 éve élünk egymás mellett. Ideköltözésünk óta próbálunk jó viszonyt fenntartani, ezért mindig, csak szóltunk neki a "KIS" kellemetlenségekért.

Mint pl: Közös út vezet a mi kertünkhöz, amit mindig elfoglalnak az ő vendégei. A kertjét növénytermesztésre nem tudja használni (mert egy utolsó alkoholista), sokkal inkább egyfajta méhtelepként üzemel (mondván vasakkal foglalkozik), ám a 11 éve ide került hulladékok egy tapodtat sem mozdultak. Nem mellékes ez az előbb említett közös útra neki két kerítése is állandóan nyitva van. Ezzel gond nem lenne, ha nem lenne 5 pulija (akik már két ismerőst is megharaptak,

-"csak ismét jobb a békesség"-),

és egy német juhásza, akitől minden ismerős és mi is félünk mikor kitódul a csorda.


Tovább fokozza a hangulatot az a tény, hogy mióta megvásárolta a másik oldali szomszéd kertjét is, ami közelebb van a házunkhoz; az összes állatát erre a telekre költöztette...


...véletlen sem a mi egzecírozásunk végett..

és itt nem kutya macskára kell gondolni, hanem a következőkre (valós lista)

3 páva, 8-10 gyöngytyúk, 7 tyúk, 4 kakas (most is őket hallgatom, mint mindig), 9 bárány, 1 szamár, 6 nyúl, 2 liba, és persze a galambsereglet...


ezt szerintem nem kell tovább ragozni, hogy milyen szaggal és légy áradattal, éjjeli ricsajjal, meg egyébbel jár a mi házunkra nézve.


Egy kis utolsó pontként pedig a néha előforduló egész kertet elárasztó füstölése, vagy mikor épp egy hűtő szekrényt éget.. (tényleg)

de tényleg abba is hagyom mert már tuti azt hiszitek, hogy egy regényíró vagyok és itt próbálkozok.


Minden esetre jól jönne egy tanács, hogy mivel kit lehet megkeresni, mert most már betelt a pohár.

Szerintem az állattartása sem teljesen legális..


Jah és mielőtt azt írnátok hogy beszéljünk vele..

..erre jön az a válasz, hogy ő próbálkozik, és az ígérgetés, majd ha már kissé erélyesebben szólunk akkor jön a klasszikus " én ide születtem, nekem jogaim vannak" mottó.


megköszönöm a konkrét tippeket (Kecskeméti story)

előre is köszi



2013. márc. 9. 00:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Miután egy utolsó alkoholista,aki valószinüleg mindenre képes csak nem a normális együttélésre,kevés a reményed hogy meg fognak változni a viszonyok.Ha feljelented az önkormányzatnál vagy az állatvédőknél el fog mérgesedni a helyzet ha lépnek ha nem,mert tudni fogja hogy te voltál.A helyedben építenék egy rohadt magas átláthatatlan kerítést,a közös utat pedig valamilyen módon megszüntetném .Tehát megpróbálnék hermetikusan elszigetelődni tőle és a gusztustalan világától.Viszont ha 16 éve türöd ezt akkor miért most telt be a pohár?
2013. márc. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Komplikato ***** válasza:
74%

Villanypásztor. Nem csak az állatok ellen. :)


Madarak ellen kölcsön sólyom ... :P


Esetleg kölcsönkérhetsz egy bivaly méretű mérges dög kutyát és amikor az X+1-ik állatát nyeli keresztbe a TE területeden, akkor majd te is mondod neki: Bocsi!

2013. márc. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

"A kertjét növénytermesztésre nem tudja használni (mert egy utolsó alkoholista), sokkal inkább egyfajta méhtelepként üzemel (mondván vasakkal foglalkozik), "


Ebben semmi összefüggés nincsen. Én is egy utolsó alkoholista vagyok és növénytermesztésre használom a kertem, valamint mindig rendben tartom. A szomszédom az önkormányzatnál valami nagyfejű, de van nála akkora ganéj, hogy olyat még nem láttál. Ráadásul nem is műveli, csak a gaz terem meg benne.

2013. márc. 9. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a szomszédjogokat elég alaposan részletezi a polgári törvénykönyv (a kerítésektől a határvonalon álló fákig, stb.)

Tehetsz jogi lépéseket.

A polgári perekben nincs büntetés, a probléma megoldását lehet kérni. Hogy hagyja abba ezeket a zavaró tevékenységeket. Mindenkinek vannak jogai, de azokkal csak addig élhet, amíg mások jogait nem csorbítja vele.


Természetesen a pereskedéstől nem lesz jószomszédi viszony... Érdemes bevonni valamiféle.. mediátort, aki próbál peren kívül közvetíteni kettőtök között és megoldani a problémát.

2013. márc. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
16 éven át is zavart, csak gyerekként nem sokat mertem volna tenni, így inkább édesanyámra hallgattam, aki próbált tenni, de nőként nem voltak azonosak az erőviszonyok....
2013. márc. 10. 17:01
 6/7 A kérdező kommentje:

A polgári törvénykönyv valóban jó ötlet lehet. Jószomszédi viszony már régen nincs..

ezzel nincs gond.

köszi!

2013. márc. 11. 07:51
 7/7 elektron20 válasza:
8%
hát pedig rosz ember nemlehet aki álatokat tart bisztos szereti őket ő eben leli őrőmit amugy tarcsál te is álatokat azt megváltozik a gondolkozásod viszont az gáz ha szomszédodnak kiszabadul az álatai :D
2016. jan. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!