Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet mogoldani, hogy...

Hogyan lehet mogoldani, hogy gond nelkul fotozzak, es videozzak kozteruleten?

Figyelt kérdés

Meg a rendszervaltasbol maradt vissza az a tevhit, hogy aki kameraval fotoz egy kozepuletet, az csak artani akarhat. Hozzam meg egy parkban is odajottek, hogy van e engedejem. gondolom, ha egy kozepulet fele forditom a kamerat, vegkep megjelenik egy nagypofaju biztonsagi or.

Mik az erre vonatkozo szabalyok? Mivel tudom lepattintani az ilyen probalkozokat? esetleg ha asajat tapasztalatot tudtok mondani az is segithet.

Koszonom



2013. márc. 10. 01:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát... "Kérem, maradj olyan szerencsétlen, amennyire csak tudsz!" :) Íme a válasz a videóban, azaz KAMU, hogy ehhez bármiféle engedély kéne:

http://www.youtube.com/watch?v=DC78wv8h-m0&feature=youtu.be

2013. márc. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Közterületen nem tilos fotózni, sem középületet sem lovasszobrot. De ha te tudsz ezt tiltó törvényről nyugodtan másold be, de szerintem ez fölösleges kérdés volt. :)
2013. márc. 10. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
közterületen AKÁRMIT fotózhatsz. annyi h épületbe nem szabad befotózni, ill aki tiltakozik annak ki kell takarni az arcát ha nyilvános lesz a felvétel.
2013. márc. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
illetve nem muszáj kitakarni, csak később polgári pert indítHAT. De ez nem jellemző, csak ha pattog :)
2013. márc. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Személyes adatokról (jogilag) tilos felvételt készíteni, ilyen pl arckép, rendszám. Kivéve, ha erre akár ráutaló magatartással beleegyeznek az érintettek. (Ha valaki láthatóan észreveszi a kamerát és nem törődik vele, akkor fotózható, de ha elfordul, akkor értelemszerűen nem.)

Ha lesz rendőr a közelben, akkor biztosan igazoltat majd és megkérdi mit csinálsz.

2013. márc. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
En tudom, hogy kozteruleten, es azon allo epuletet szabad fotozni, mindenfele engedely nelkul, csak ezt a korlatolt biztonsagiak, illetve a jarokelok eezt nem ertik meg, es kerik a buvos engedelyt ami nelkul szentsegtores az adott epulet fotozasa. Csak nehany lekoptatasi tanacsot kernek, mert mar szep szavakkal nem tudom meg gyozni oket, es ha rendort hivnanak azokkal szemben is ervenyesitenem az igazamat.
2013. márc. 10. 11:17
 7/15 anonim ***** válasza:
Közterületen bárkit és bármit jogszerűen fotózhatsz, videózhatsz. Még rendőrt is!!! Csak a rendőrröl készült képet nem hozhatos nyilvánosságra az ő engedélye nélkül. De felveheted, lefényképezheted.
2013. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Járókelőnek:

"Önnek van engedélye, hogy itt legyen, közterületen?"


Biztonságinak:

"Ön hivatalos személy, közszolga?" (Nem az.:))

"Ez hivatalos figyelmeztetés? Kérem, adja írásba!" (Nem adhat, hiszen nem jogosult rá.)

"Ön melyik jogszabály alapján jár el?"

"Ki az Ön főnöke? Kérem, adja meg a főnöke nevét!"

"Önnek mi pontosan a feladata, munkaköre?"

"Melyik területen jogosult Ön eljárni, mutassa meg a határvonalat!"


Továbbá: olvasd el az ide vonatkozó jogszabályokat, nyomtasd ki, hordd magadnál, memorizálj belőle részeket - amik biztosítják, hogy Te igenis teheted azt, amit, és senki ezekben nem korlátozhat.

Azt is mondhatod, hogy milyen jogi lépéseket fogsz tenni, ha akadályoz személyiségi/alkotmányos/emberi jogaidban.

2013. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

És ha olyan felvételeket szeretnék készíteni amiben részben, vagy esetleg szerepel az Amerikai Nagykövetség. Ilyen esetekben mi a szabály? Ez egy szigorúan védett objektum elvileg. Közterületen állok, a Magyar Köztársaság területén, de egy olyan épületet is filmezek, amire amerikai törvények vonatkoznak. Vagy azok csak a falain belül érvényesek? Kívülről mintha csak egy középület volna? Az a baj, hogy tudom, az amcsik a 9/11 óta nem szeretik, ha valaki a kormányzati épületüket fotózza. Csak hát egy felvételhez háromlábú állvány kell, , ami értelemszerűen magára vonja a biztonságiak figyelmét. Nem szeretném magamra uszítani a testőrséget, bár gondolom, csak beszólnának a rendőröknek, ezért is kéne a tanács, ha idáig fajulna a dolog, akkor mit mondhatok nekik, hogy nekem legyen igazam, és tovább vegyem a felvételt, és még meg is tarthassam azt. Olvastam már olyan rém mesét, hogy mikor az illető elemelte a szemét a keresőtől, három biztonsági őr vette körül, akik el akarták kobozni a memória kártyáját, mert egy kormányzati épületet fotózott (Amerikában). Csak úgy úszta meg, hogy ne jöjjenek a rendőrök, ha a szemük láttára kitörli a képeket.

A fenti esetet (is) szeretném elkerülni, ehhez adjatok kérlek tanácsokat, mert tényleg nem akarok zűrt ebből az egészből.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2013. márc. 11. 23:24
 10/15 A kérdező kommentje:
Az Amerikai Nagykövetséggel csak a hasamra ütöttem, a hangsúly a szigorúbban védett éületen van, amolyanszésőséges példálózás :)
2013. márc. 11. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!