Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közlekedési baleset ki fizet?

Közlekedési baleset ki fizet?

Figyelt kérdés

egy kóbor kutya okozta a balesetet aminek időközben előkerült a gazdája, a kocsimban viszont kár keletkezett és nem akar fizetni az állat tulaja, rendőrök szerint is ő hibázott, most mi lesz nekem nincs pénzem fényezésre stb. és hivatkoznak mindenre csak fizetni ne kelljen mindent szabályt betartott az autó sofőrje amit be kell tartani.



legyen ez egy példa.



2013. márc. 16. 13:49
 1/4 A kérdező kommentje:
a biztosító esetleg fizethet kötelezőre gondolok?
2013. márc. 16. 14:07
 2/4 anonim ***** válasza:
A kutya tulajdonosának kell, nekem ezért van biztosítva a kutyám.
2013. márc. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tetro ***** válasza:
a kutya tulajdonosa. polgári per.
2013. márc. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kutya tulajdonosa felel az állat által okozott kárért. (Ezt megválaszoltam már egy korábbi kérdésnél, akkor páran hitetlenkedtek, pedig ez így van.) Intézkedtem már rendőrként egy hasonló ügyben. Ott pereskedés nélkül megijedt a rendőri külön bírságtól az állattartási szabályok megsértése miatt, és gyorsan felvette a kapcsolatot a sértettel, és kifizette neki a költséget.

A biztosító ilyenben nem fog segíteni neked, mert nekik az az érdekük, hogy ne fizessenek, a többit rád hagyják.

Szerintem mindenképpen beszélj a rendőrökkel még személyesen, hogy mit tanácsolnak. Lehet, hogy felajánlják, hogy segítenek picit "ráijeszteni" az eljárással, büntetéssel, és fizet. Ez lenne neked is a legjobb, és leggyorsabb megoldás.

2013. márc. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!