Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírósági végzésem van arról,...

Bírósági végzésem van arról, hogy aki engem átvert, a káromat meg kell térítse. De nem téríti. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Interneten vásároltam valamit (kis értékű), de nem kaptam semmit. Feljelentést tettem, meg is lett az illető, akit figyelmeztetésben részesített a bíróság, és hogy a káromat 30 napon belül térítse meg. De esze ágában sincs megtéríteni. Mit tudok tenni?

Tudom a bankszámlaszámát is, azt nem lehet zároltatni, vagy az csak sok tízezer ft után kérhető?



2013. márc. 21. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
behajtó megoldja :D
2013. márc. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Végrehajtás kérhető. Végrehajtás.

Persze egy behajtó is biztos szívesen átvállalja a tartozást, annak a töredékéért.

2013. márc. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

na jójó, csak a behajtónak neked kell ám megelőlegezni a nem is kis összeget, és már magamon is megtapasztaltam, hogy pont amikor az ember pénz nélkül van, akkor igen nehézkesen mennek a dolgok. aztán meg jó esélyed van arra is, hogy kb semmi se lesz az egészből, mert általában gondoskodnak róla, hogy a behajtó ne találjon semmit.


Az én esetem is olyan, hogy az illető luxus-körülmények között él, luxus autóval, nem is egy luxus-lakással, de természetesen papíron meg hajléktalan, semmi nem az ő nevén van, sőt, a látszat kedvéért még azt is eljátssza, hogy megy segélyt kérni a polg. mest. hiv-tól, hogy jaj nem tud miből élni, nincs pénze. mellett több cég ügyvezetője, tulajdonosa, csak nehéz ezeket a szálakat bizonyítani persze. vagyis lehetetlen.

2013. ápr. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ja igen, a behajtó zároltathatja simán a bankszámláját, de figyeld meg, ezzel se mész semmire, az illető se hibbant meg, és gondolom az csak egy "látszat-számla", aztán az igazi esetleg szintén tök más nevén van.

magyarországon a csalók ellen nagyjából képtelenség bármit is lépni, csak falakba ütközöl.

szerintem inkább takarítsd meg magadnak az energiát, aztán felejtsd el, ha úgyis kis értékről van szó.

2013. ápr. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle? Megkaptad a kártérítést?
2020. júl. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!