Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkaviszony megszűnése után...

Munkaviszony megszűnése után hogyan lehet rendezni a volt munkáltatóval a leltár-problémákat?

Figyelt kérdés

Munkáltatóm a felmondást követően egy héttel kiadta a kilépő papírokat, azon semmiféle tartozást nem tüntetett fel. A raktárhoz hozzáférésem volt, de a kilépés napján nem készült leltár. Újabb egy hét elteltével telefonon felhívtak, közöltek egy összeget, hogy annyi hiányt állapítottak meg és 3 napon belül tegyen le az asztalra az összeget és utána nyugton hagynak. Mivel munkaügyi jogász ismerősöm nincs, kérem, hogy aki járatos ilyen ügyekben adjon tanácsot, hogy két hét elteltével számon kérhetnek-e rajtam egy - vélt vagy valós - leltárhiányt, különösen pedig úgy, hogy kilépésem napján nem készült olyan leltár, aminél jelen voltam és aminek eredményét saját magam is aláírtam volna. Azonkívül - lehet, hogy ez már csak az eljárás miatti mérgemben merült fel bennem - de ennek a "nyugton hagynak" megfogalmazásnak számomra zsarolás íze van. Arról már nem is szólva, hogy az utóbbi hónapokban a fizetésemnek csak töredékét kaptam meg, holott naponta 10-12 órát dolgoztam.

Minden tanácsot, javaslatot, véleményt előre is köszönök.



2013. máj. 4. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha a kilépős papírjaidat úgy kaptad meg, hogy azon a tartozásod = leltárhiány összege nem szerepel, akkor (szerintem) jogilag nem is követelhetik.

2. Ha úgy készült leltár, hogy te azon nem voltál ott, akkor az a leltár nem hiteles.

3. Ha a leltárhiány összegét telefonon, és nem írásban követelik tőled, akkor pedig méginkább nincs jogalapja a követelésüknek.


Ha írásban követelnek tőled így utólag akármit is, fogadj egy "munkaügyi jogászt", és ... gondolom ő is azt fogja mondani, hogy meg kell várni, amíg bírósági, peres útra terelik a követelésük behajtását.... addig pedig engem legalábbis nem nagyon érdekelne, miket hordanak össsze.

2013. máj. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sehogy. A kilépés napján kellett volna leltárt készíteni.
2013. máj. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!