Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kap munkanélküli meg...

Miért kap munkanélküli meg mindenféle segélyt az, aki nem megy közmunkásnak?

Figyelt kérdés
Nyilván nem arra gondolok, aki fizikailag vagy szellemileg alkalmatlan a feladatra. Viszont a naplopóknak egy petákot se adnék így. Ha akar pénzt dolgozzon, amit lehet.

2013. jún. 5. 22:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
Aki nem válalja a felajánlott közmunkát,attól megvonják a szoc.segélyt.Ez biztos.Kivétel a cigányok.
2013. jún. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

Csak az mehet közmunkásnak, akit az Önkormányzat alkalmaz, és csak addig, amíg hajlandóak foglalkoztatni. Sokkal több a munkanélküli, mint amennyi közmunka hely van!

Ha te is munkanélküli lennél, akkor nem neveznéd azokat naplopóknak, akik hosszú ideig nem találnak munkát.

2013. jún. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 tetro ***** válasza:
44%
Nagyon szeretném, ha a kérdezőhöz hasonló emberek elvesztenék egyszer a munkájukat néhány hónapra. Persze majd ha felnőttek, és már volt valaha munkájuk... :)
2013. jún. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem őket neveztem naplopóknak, gondolatban hozzátettem, hogy cigányok, csak gondoltam, túlságosan rasszistának tűnne, ha leírnám. Azt tudom, hogy nincs elég lehetőség, de azért valamilyen szándékot elvárnék. Mondjuk, hogy íratkozzanak fel, és majd sorra kerülnek.
2013. jún. 5. 22:29
 5/18 A kérdező kommentje:
A szövegértés egyeseket lepontoztam.
2013. jún. 5. 22:30
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kap.
2013. jún. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 tetro ***** válasza:
43%
Na akkor a mai cigányozás is meg volt. Köszönjük.
2013. jún. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
18%
A cigánytól is megvonják egyik kézzel, csak sajnos a másikkal vissza adják különféle támogatások formájában amit mint CSALÁD kapnak, meg ugye ritka az amikor fizetik a közüzemi díjakat és így rezsire sincs gondjuk.
2013. jún. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szívesen. Ezért ítam, hogy meg mindenféle, vagyis nemcsak munkanélküli segélyt. Egyszerűen semmit nem kéne adni annak, aki meg se próbál dolgozni.
2013. jún. 6. 00:11
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Mi számít nálad "meg sem próbál dolgozni" ? Nálunk pl egyszerűen nincs elég közmunka, és van biza' diszkrimináció - leginkább a cigányok kapják meg a közmunkát, akik csinálják is. Rengeteg "fehér" meg nem kap közmunkát, mert egyszerűen nincs elég. Persze, ki lehet küldeni mindenkit sepregetni, de az mitől lesz jobb? Már így is van elég sepregető...


Akkor a te példád szerint mit kéne tenni? Amíg barátnőm munkanélküli volt, menni kellett a munkaügyire x időközönként, éppen ugyanúgy, mint a cigánynak, aláíratni a papírt, hogy még mindig nem tudnak munkát adni neki. És rengetegen alá is íratták. Ők akkor most próbáltak munkát szerezni, vagy nem? És a rengeteg fehér ember? Belőlük is volt jópár, aki akart volna munkát, de nincs. Se fehérnek, se cigánynak. Akkor mindenkitől vonjunk meg mindent, nemigaz?


Ez a legnagyobb baj az ilyen hozzáállással. Gyűlölködni lehet, hogy "azért nem dolgozik mert cigány" a másik csoportot meg sajnáljuk, mert ő nem kap munkát. Jelenleg vicces helyzet, mert azért nem kap munkát, mert az utcaseprésre, árokásásra, levágott fű összegereblyézésre a cigányok mennek ki. Biztos csókosok, hogy dolgozhassanak, hogy ezzel is kitoljanak a magyarokkal, nemde? :)


Persze, ne adjunk a naplopóknak pénzt. Akkor már csak azt az egyet áruld el, hogyan különbözteted meg a három csoportot:


a) naplopók

b) alibiből ugyanazt csinálják, mint a c) csoport, de igazából naplopók

c) dolgoznának, de nincs mit. Közmunka sincs.


Ha megvagy, akkor terjedsz fel a döntéshozóknak, mert tudomásom szerint ennek a problémának a megoldására még soha senki nem jött rá ezen a bolygón...

b)

2013. jún. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!