Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » El kell fogadnom a munkaügyi...

El kell fogadnom a munkaügyi peres tárgyalást, ha az alperes nincs ott, csak az ügyvédje?

Figyelt kérdés

Vagy elnapolhatom, ha nem jelenik meg? Vagy ilyenkor mi a teendőm? Már január óta nem fizetett. Sőt részletekben akar most is még fizetni. Ezt a bíró vajon megítéli neki? Vagy kérhetünk végrehajtást?


A betegszabadságnál a bér hány %-át kapom meg, ha még júniusba vettem ki?


2009. okt. 11. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Már a multkor is megírtuk neked, hogy az ügyvéd azért van, hogy képviselje az ügyfelét. Annak nem kell jelen lennie.

A te ügyvéded megidéztetheti tanunak, ha szükség van rá.

Nem tudom a bíró mit fog ítélni, mert nem ismerem az ügyet.

A betegszabadságot az OEP fizeti, a munkáltató csak az első 15 napot. Ha augisztus 1 előtt voltál beteg, akkor a fizetésed 60%-a max havi olyan 140 ezer forint. (nem tudom pontosan)


Ha a bíró megítél neked pénzt és azt nem fizetik ki, akkor kérhetsz végrehajtást. Aztán, hogy lesz-e a cégben még végrehajtható vagyon az már szerencse dolga

2009. okt. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha az alperes ügyvédje a bíróságon jelzi a bírónak,hogy az ügyfele részletekben tudja csak megadni neked ami jár,akkor a bíró elfogja fogadni,és így fogod kapni..A bírónak az a lényeg,hogy az alperes fizessen,te megkapd a pénzed.

Ha csak így oldódik meg az ügy ,akkor ezt kell elfogadni...

2009. okt. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!