Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogaim vannak a hangosk...

Milyen jogaim vannak a hangoskodó szomszédaimmal szemben?

Figyelt kérdés
Segítsetek!Négy éve vásároltam meg álmaim lakását!Csendes udvar,madarak,csodálatos szomszédokkal!Mellettem lévő lakás üresen állt idáig!Felújították és albérletbe adták.Az életünk pokollá vált a folyamatos ordítozástól a zenétől és az éjszakai élettől.Én többször szóltam hiszen 4 hós a babám.SEMMI változás!A szomszédok félnek szólni mert nagy a CSÁLÁD.Mit tehetek én egyedül????
2009. okt. 11. 16:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Gondolom sejted ? Semmit.

És most a Ti elköltözésetekről még ne beszéljünk.

2009. okt. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én költözzek? Lakás hitel,pici baba...... El kell menekülni a tetvek mellől és nem tehetünk semmit????? Könyörgöm.....
2009. okt. 11. 17:08
 3/16 anonim ***** válasza:
32%
füldugó! :)
2009. okt. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Szerencsére van humorérzékem még de kérlek ne csináljunk ebből viccet!Van nekem elég bajom!

Segítségre van szükségem!

2009. okt. 11. 17:17
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Voltam ilyen helyzetben én is. Én szóltam a tulajdonosnak. Szólt a bérlőknek,hogy mégegy panasz és mehetnek. Aztán egy hét múlva ismét szóltam és kirakta őket. De húgom is így járt de ott a szomszédok nem bérlők voltak. Ő a polgármesteri hivatalhoz fordult.
2009. okt. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Én egy hatemeletes házban laktam, a mellettem levő lakást két norvég orvostanhallgató macának adták ki. Az még a kisebb dolog volt, hogy hullarészegen éjjel 3-4 körül megjöttek egy-két pasival, és reggel hatig nyomták a falrengető zenét, meg sikítoztak. Én átmentem, szóltam, hogy hagyják abba. Erre lehalkították, majd 5 perc múlva vissza. Aztán visszamentem, negyed óráig nyomtam a csengőt, próbáltam kellemetlenkedni. Volt úgy, hogy reggel hatkor rájukcsengettem, és akkor is tiltakoztam. Mondták, hogy jó, jó rendben. Aztán volt pár nyugodt éjszaka, már lassan kezdtem elfelejteni az előző megpróbáltatásokat. Na és ekkor jött a nagy bumm. Egy 200 fős party egy 80 m2-es lakásban fülsüketítő zenével. Akik nem fértek be, a lépcsőházban fetrengtek, hánytak, pisiltek, kakiltak. Ekkor már többen összefogtunk, kezükbe nyomtuk a seprüt, meg a felmosórongyot. Mondjuk fel is takarították. Én mélyen a szemükbe néztem, és mondtam nekik, hogy ezt többet itt nem csinálhatják. És felhívtam a tulajdonost, és mondtam neki, hogy ha ezek továbbra is ittmaradnak, feljelentem őket, na nem a rendőrségen, hanem az APEH-nál. Mert abban biztos voltam, hogy nem adóznak, és annak komolyabb következménye van, mint az egyéb pampogásnak. Ez után már nem volt több ilyen nagy cirkusz, és a csajok is eltűntek pár hét múlva.
2009. okt. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
nagy a család? cigányok? akkor nem tudsz tenni semmit.
2009. okt. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%

Ha cigányok, menj át egy sörétessel és hajrá:).

Amúgy meg kezdj el valami olyasmit csinálni ami nem tetszik nekik... Ha rossz lesz nekik, ki lehet egyezni, hogy te is abbahagyod és ők is.

2009. okt. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

Ne foglakozz a viccelődőkkel.

Természetesen sokmindent tehetsz. Pl. jelzed a tulajnak és egyben azt is, hogy ha nem változik a dolog, akkor reméled, hogy hivatalos albérlők, mert baja lehet, ha a rendőrök kijönnek és megkérdezik az albérlőt, milyen jogcímen lakik itt... APEH-nál is gondja lehet, te tele vagy jószándékkal, azért szólsz előre... Ez tényleg nem rossz.

Aztán a rendőröket kihívhatod úgy, hogy melletted lakatlan a lakás, nem tudod, ezek mikor és hogy kerültek ide, biztos nem legálisan laknak itt, zajokat hallasz, jószándékkal szólsz. Biztos illegális lakáshasználók, akik betörtek ide és beköltöztek a tulaj tudta nélkül. Akkor nekik igazolni kell, hogy mit keresnek ott, ami nehéz, ha nincs albérleti szerződés...

De szimpla csendháborításért is felhívhatod a rendőrséget. Kevesen tudják, hogy ugyan megszűnt az, hogy este 10-től ha zajongsz, az csendháborítás, de helyette az van, hogy ha BÁRMIKOR úgy zajongsz, hogy az zavarja a szomszédot, akkor az csendháborítás. A rendőröknek ilyenkor ki KELL jönniük.

2009. okt. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%
előző, most mondta, h nem mernek szólni nekik, mert nagy a CSALÁD. magyarul gondolom megverik,megölik, stb olyanfajták.
2009. okt. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!