Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Indítsak pert az iskola...

Indítsak pert az iskola ellen? Átvertek.

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, az árvaellátásból, plusz kiskönyves munkából tartom le magam, és fizetem a tandíjamat.

Ahova most járok iskola, úgy hirdette meg magát, hogy nappali tanrendű suli, de úgy küldte el a papírokat a nyugdíjfolyósítóhoz, hogy esti ranrendű suliba járok.

A tandíjat ki kellett fizetni előre, 225 ezer Forint.

Viszont nme kapok se családi pótlékot, se árvaellátást, így éves szinten 768 ezer Forinttól estem el.

A tandíjat nem kérhetem vissza, így volt megkötve a tanulmányi szerződés.

MIt cisnáljak?

Téves tájékoztazásért beperelhetem az iskollát, hogy legalább a tandíjat visszakapjam?


2009. okt. 12. 18:10
 1/1 anonim válasza:
91%

Ha jól értelmezem,akkor Te,ha nappali suliba járnál,akkor kapnál különböző járandóságokat,de mivel kiderült,hogy ez esti suli,így ettől Te elestél!

Ha ez így van,akkor úgy gondolom,össze kell szedned minden papírt,amit a beíratkozásnál aláírtál valamint az iskola tájékoztatóját!

Ha ezekben valóban nappaliként van feltüntetve az iskola tanítási formája,akkor lehet esélyed,de arra készülj fel,hogy nem 1 hetes procedúra az ilyen!

Nagyon utána kell nézned mindennek,és ha tudsz keress egy joggal foglalkozó személyt,aki segít!Ugyanis az új szabályok szerint,a vesztes fizeti a per költségét...az pedig gondolom nem jönne jól pluszban!

Én szorítok neked,hogy sikerüljön megoldanod a problémát!

Tudod,sajnos ilyen világban élünk... :( Nagyon résen kell lenni :S

Minden jót Neked és kitartás!!!

Zoli

2009. okt. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!