Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy vájogos aki a kisfőnök...

Egy vájogos aki a kisfőnök csúszópénzéért kispórólja a habarcsot mit kap?

Figyelt kérdés
Az érdekel, hogy a vájogos a való életben mit kapna ? Védekezhet azzal, hogy a kis főnök utasítására használta az olcsóbb habarcsot ? Végülis főnök ez is meg az is és az olcsóbb habarcsis habarcs, bár ősszedőlt tőle a fal. Ilyenkor mivan?
2013. jún. 24. 23:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Őszintén? Szerintem semmit. Majd elviszi a balhét a segédmunkás, vagy kitalálnak valami teljesen kamu magyarázatot.
2013. jún. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Barátok Közt?


Egyébként szerintem a művezető vagy ha van, a felelős műszaki vezető viszi el a balhét, mivel neki lenne a feladata odafigyelni az ilyen dolgokra. Az egyszerű munkás semmit nem kap, nincs felelőssége neki.

2013. jún. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, Ő a vályogos segédmunkás. A műszaki vezető pedig a kis Balázs, aki adta a lovét neki hogy más habarcsot keverjen bele, de a nagyfőnök nem tudott róla, bár nem nézte meg senki a habarcs számláját, amirőllehetett volna tudni hogy jóval olcsóbbat vettek. Így mi a helyzet?
2013. jún. 25. 00:45
 4/9 anonim ***** válasza:

A csúszópénz most kihagyom.


Ha a habarcs nem felel meg a szabványoknak, akkor a munkást is büntetik. Főnöki utasításra sem lehet olyant tenni, ami nem felel meg a törvényeknek, előírásoknak.

2013. jún. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés

171. § (1) Aki foglalkozása szabályainak megszegésével más vagy mások életét, testi épségét vagy egészségét gondatlanságból közvetlen veszélynek teszi ki, vagy testi sértést okoz, vétséget követ el és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés

a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást, vagy tömegszerencsétlenséget,

b) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,

c) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget okoz.

(3) Ha az elkövető a közvetlen veszélyt szándékosan idézi elő, bűntettet követ el, és az (1) bekezdés esetén három évig, a (2) bekezdés esetén - az ott tett megkülönböztetéshez képest - öt évig, két évtől nyolc évig, illetőleg öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2013. jún. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom, Ő a vályogos segédmunkás. "


Nem vályogos, hanem kőműves, és nem segédmunkás, hanem brigádvezető.


"az olcsóbb habarcsis habarcs"

nem olcsóbb habarcsot használtak, hanem kiloptáp belőle a kötőanyagot.

2013. jún. 25. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor a Roxy beperelheti több milliós kártérítésre a KFT-t és az apja meg megy a sittre. Jól gondolom ?



Az összes eddig felépített házat meg vissza kell bontani és újra felhúzni normális habarccsal ? Ebbe tönkremegy a KFT. + ha kiderül hogy Balázs tehet róla, mert egy ilyen sorozatban mindíg minden kiderül, akkor megy ő is a vájogossal a sittre ?

2013. jún. 25. 20:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Most este esett le, hogy miért hívod vályogosnak. Egyébként nem, nem kell minden épületet visszabontani, csak azt, amit éppen építenek. Börtönbe meg szerintem senki sem kerül, mert ez a sorozat nem arról szól.
2013. jún. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Balázst egyenlőre kiírják a sorozatból, úgy hallottam. A vályogba meg nem raknak habarcsot, sőt, vályogot se raknak habarcsba, csak sárba. :) Ha a vályogos habarcsot rakna a vályogba, akkor munkát nem kapna.
2013. jún. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!