Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A júliustól nyíló trafikokba...

A júliustól nyíló trafikokba bemehet 18 éven alatti személy?

Figyelt kérdés
vagy csak kiszolgálni nem lehet cigivel meg alkohollal? mert pl egy újságot se vehet ott egy 17 éves ember??
2013. jún. 27. 11:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Bemehet. Csak dohányt nem kap.
2013. jún. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom nem mehet be. Múltkor beszélték a rádióban és kikértek egy hivatalos szakértő véleményét és ha jól emlékszem azt mondta, 18 év alatti személy be sem mehet.
2013. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"Az iskola melletti CBA-ban eddig is árultak dohányt, azonban júliustól ezt sokkal szabályozottabb körülmények között teszik majd, és 18 éven aluliak be sem léphetnek az üzletbe - reagált Kovács Márton képviselő (Párbeszéd Magyarországért) kérdésére a polgármester és a jegyző a csütörtöki képviselő-testületi ülésen." -


[link]



A fiatalkorúak dohányzásának visszaszorításáról és a dohánytermékek kiskereskedelméről szóló 2012. évi CXXXIV. törvény (Fdvtv.) fenti szabálya alapján ki lehet úgy alakítani a dohánytermék-kiskereskedelemere szolgáló helyet, hogy az akár a vendéglátó egységből legyen megközelíthető. Annak azonban meg kell felelnie az „elkülönített hely” Fdvtv.-ben rögzített kritériumainak, azaz az üzleten belül térben le kell választani a dohánytermék értékesítésére szolgáló helyiségrészt úgy, hogy az üzletben kötött egyéb jogügyletektől elkülönített módon történő értékesítést tegyen lehetővé és a dohánytermék a fiatalkorú számára ne legyen látható. - NAV

2013. jún. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem értem hogy miért aggódik egy 17 éves ember, mert az idő múlása elhozza azt a lehetőséget, hogy bemenjen és összevásároljon ott mindent, ha az a leghőbb vágya, hogy bemenjen.
2013. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Úgy tudom nem csak dohányárut fognak árusítani a trafikokban.

Lesz ott újság ,egyesek szerint fagylalt is.


Ha lesz fagyi akkor miért ne mehetnének be a kiskorúak?

Bolond lenne őket nem beengedni ,hisz csinálhatnak nagy profitot.

2013. jún. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Sudribunkó válasza:
Csak te nem mehetsz majd be... :(
2013. jún. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem mehet be.
2013. jún. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A dohánytermék-kiskereskedelem folytatásakor mindenkor arra kell törekedni, hogy dohánytermék értékesítése a fiatalkorúak elől elzárt módon történjék, illetve dohánytermék a fiatalkorúak számára ne legyen hozzáférhető, ezért arra kell törekedni, hogy a boltban 18 éven aluli személy ne lépjen be és ne is tartózkodjon.
2013. jún. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Tegnap vettem magamnak magazint. inkább költöm a szomszédunknál a pénzt mint vmi ismeretlen újságosnál :DD

Ja és 15 vagyok

2013. júl. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

A törvény értelmében nem mehet be 18. életévét be nem töltött személy a Nemzeti Dohányboltokban.

A probléma ezzel csak annyi, hogy több olyan dolgot is árusíthatnak (pl: fagylalt, jégkrém) amit viszont első sorban a fiatalkorúak (14-18 év köztiek) illetve kiskorúak (14 év alattiak) fogyasztanak és nem a felnőttek.

2013. júl. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!