Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyet akarok váltani....

Munkahelyet akarok váltani. Sürgősbe kéne az összes papírom a mostani munkahelyemről de nem tudnak kifizetni és csak akkor adják ki a papírjaimat ha aláírom a kilépő papírt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hogy bizonyítom hogy tartoznak nekem ha most aláírom a kilépő papírt? Írassak velük róla papírt? Hogy kell hivatalosan azt megfogalmazni?

2013. júl. 28. 16:19
 1/5 anonim válasza:
54%

Nagyon vigyázz, mert le akarnak húzni!!!! Én is voltam hasonló helyzetben, 3 havi bérem forgott kockán. Elmentem egy ügyvédhez, aki munkajoggal foglalkozik. Van mindegyiknél "fogadóóra" is, általában 2.000-3000 ft. körül kérnek 1 óráért. Ott biztos tanácsot adnak, és inkább vesszen 2.000 ft-od, mint egész hónap, vagy több hónap bére, az a szemétl.da meg röhögjön a markába.

Ingyenes jogi tanácsadás is van nagyobb városokban, de ott engem pl. át akartak verni, azt mondták nem tehetek semmit a főnököm ellen, aztán az ügyvéd segítségével mégis gyorsan megkaptam a pénzem.

Az a baj, hogy amennyiben aláírod a kilépőpapírt, azzal azt is elismered (ha jól emlékszem benne van), hogy semmiféle tartozás nem áll fenn feléd a főnököd részéről. Ha ezt aláírod, onnantól kezdve lőttek minden pénzednek, jogilag soha nem tudod behajtani.

Ez egyébként nevetséges, hogy tulajdonképpen zsarolnak, nem tudsz felmondani, mert különben nem fizetnek ki....mi megy ebben az országban...

2013. júl. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Épp ezt alarom megepőzni. Íratni alarok egy papírt velük ez ellen. Hogy kéne megfogalmazni hivatalosan?
2013. júl. 28. 20:11
 3/5 anonim válasza:
54%

Szerintem szép nyugodtan említsd meg nekik, hogy ha LEGKÉSŐBB az utolsó munkanapodon nem adják ki a papírjaidat és az elmaradt béredet, akkor jelented a dolgot a Munkaügyi Főfelügyelőségnek, esetleg még az APEH-nek is. Ki fogják adni. Nem kockáztatnak egy büntetést. Mellesleg, ha nem tudod valamiért személyesen átvenni a papírjaidat, akkor kötelessége a cégnek kipostázni a lakcímedre. Szóval ne hagyd magad zsarolni. Neked jogaid vannak, nekik pedig kötelességük.


A tartozásról a papírírást nem tartom valami jó ötletnek. Aztán évekig is eltarthat, mire sikerül behajtanod rajtuk, ha sikerül. De mint elmaradt munkabért, kötelességük azonnal kifizetni.

2013. júl. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen módon szűnt meg a munkaviszonyod? Ettől függ, hogy mennyi időn belül kell kifizetniük a béred és kiadniuk a papírokat.
2013. júl. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Te mondtál fel? Írásban? Már megegyeztetek arról, hogy meddig dolgozol? Írj részleteket.
2013. júl. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!